Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 19:24 | përditesuar në 22:35
Mblidhet Byroja Kuvendit, Noka:
Rama fjalor rrugaēėror, mbrohet
Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur pas mbledhjes sė Byrosė sė Kuvendit, pėr pėrjashtimin e tij nga punimet e seancės. Noka tha se duhej tė ishte pėrjashtuar kryeministri Edi Rama pasi iu drejtua me fjalor rruge Sali Berishės. Ai pranoi se i ishte drejtuar kreut tė qeverisė me fjalėn "rrugaē" por u justifikua se ishte Rama ai qė sulmoi me fjalor rruge ish-kryeministrin.

“Di cili ishte turpi i kėtij parlamenti sot, qė pėrjashton njė deputet pse kėrkon fjalėn pėr procedurė dhe pse insiston pėr tė njė tė drejtė. Neni 49 i rregullores thotė kur njė deputet kėrkon fjalėn pėr procedurė ajo jepet menjėherė. Ju e patė qė unė kėrkova fjalėn pėr procedurė dhe asgjė mė shumė. Insistova pėr procedurė qė tė kem tė drejtėn e fjalės. Unė dėgjova njė kryeministri qė fliste me njė zhargon rrugaēėror. Qė t’i kėrkoja kryetarit tė Kuvendit t’i tėrhiqet vėmendjen kryeministrit qė tė mos fliste me zhargon rruge. Nė vend qė tė pėrjashtohet ai, pėrjashtohet deputeti pse kėrkoi zbatimin e rregullores. Duan tė shantazhojnė opozitėn pėr t;i mbyllur gojėn. Unė s’kam fyer asnjė njeri, sepse tė drejtėn qė ma ka dhėnė rregullorja, ma ka mohuar nė mėnyrė tė pėrsėritur kryetari i Kuvendit. Fjala rrugaē i drejtohet atij qė pėrdori fjalor rruge nė Kuvend. Kėtė bėri kryeministri”. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
007 Ku ka rrugac me te medhenj se sa ju te pd.se famshme.Ti i pari Noka m.........qeni qenve.
avatar
Anonim
Xhovani Fatkeqėsi po e vertete qe gjithkohen krerėt qe sundojnė partine e pare opozitare,partine demokratike,jane dalluar per servilizėm...fillo me Berishėn,nje zvarranik i thekur ndaj udhėheqjes se para '90,dhe servili ka dhen prova qe vret,si ka vrare jo pak Salbanda...ja te keni lululushin i cili ne saj te servilizmit po drejton PD,vazhdo me Paloka,Halil...dhe vijmė te Nokia,nje servil i regjur dhe i ka dhen provat per kete qe'90 ne Kukės dhe ne vazhdimėsi..servil dhe injorant qe po e mbajnė peng Kel
avatar
Anonim
Sulejmani nga sulova Krye rrugac,karagjoz,fashist,spiun I serbise pa dinjitet del dhe ben trimin ne kuvend! -thyejini turirin si prej derri te EGER boll me ketabetje qeni.
avatar
Anonim
tir Pse e ve ne dyshim ti mor palaco se berisha yt nuk eshte rrugac?! Ti je nje servil i ndyre, rrugac e kaluar rrugacit,pasi edhe Zeni te ishte aty nuk do kerceje si gjel i cofte kohe e pa kohe.Thirri mendjes o trushperlare,apo ske faj se e ke pare veten ne parlament zotrote( eshte bere m.. per ilac), por harron se shume shpejt te keqen prej babes nr 2 do e kesh, si ish koleget e tu.
avatar
Anonim
SBerisha Tja rr... shkopin Flamurit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41