Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 18:13 | përditesuar në 19:23
Mobilizimi pėr protestėn, Basha nė
Vlorė: Ju njiheni vetėm pėr drogėn
Kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha nga Vlora kėrkoi sėrish largimin e qeverisė Rama nga pushteti, pasi sipas tij ėshtė e lidhur me krimin dhe drogėn.

“Kjo qeveri zhduku shpresėn, largoi shqiptarėt. Varfėroi familjet. Kjo qeveri e ktheu Vlorėn nė qytetin qė njihet vetėm pėr drogėn. Rinia vlonjate sot gjendet ne burgjet e vendit apo tė vendeve fqinje” tha Basha.

Kryetari i degės sė PD nė qytetin bregdetar theksoi se qyteti ėshtė i mbuluar nga droga dhe administrata ėshtė e ēorientuar, ndėrsa investimet janė lėnė nė mes. Basha ka filluar takimet me bazėn nė kuadėr tė mobilizimit dhe pėrgatitjeve pėr protestėn qė opozita do tė zhvillojė nė datė 27 janar nė Tiranė nė orėn 12:00 para Kryeministrisė. Pas Bashės, nesėr nė qytetin bregdetar do tė jetė kryetarja e LSI. 

d.b/shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Rahmet te kete PD Te katandiset Vlora me dy njere ne teater eshte vet turpi i PD, thone mire njerezit na ishte njehere PD-ja dhe plaku i saj (sala)qe ka vdekur sepse ate qe shikoni eshte vetem shpirti,rahmet te kete PD-ja
avatar
Anonim
andet Na ishte njeher PD,jan ber per te ardhur keq presin elektorat nga Dashi Avas
avatar
Anonim
Maminasi ASHT FARA JOTE O LUL BASHA DROGA E LAZARATIT U ZHVILLU NE MBROJTJEN TENDE O I PA FTYR SI SHPERBLIM LAZARATASIT BENE MONUMET MADHESHTOR HEROIT TUAJ AZEM SHKATRRUESIT ,NUK E KUPTOJ QE NJE I AKUZUAR PER KRIME MAKABRE SIC JENI JU SHKONI DHE BENI TE NDERSHMIN PA PIKEN E TURPIT ,
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16