Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 13:16 | përditesuar në 15:43
Noka flet pas pėrjashtimit:Rama
rrugaē, Ruēi sillet si xhandar
Deputeti i PD, Flamur Noka nė njė prononcim pėr Report Tv deklaron se opozita kėrkon pėrjashtimin e Ramės, pasi ofendoi Berishėn.

Ai u shpreh se Rama u soll si rrugaē, ndėrsa pėr tė mbuluar kėtė Ruēi pėrjashtoi atė, por sipas tij nuk do tė lejohet qė kryetari i Kuvendit tė kthehet nė xhandar.

Flamur Noka u pėrjashtua pasi ofendoi Ruēin duke i thėnė rrugaē, ndėrsa opozita vijon qė tė jetė e ngujuar nė Kuvend, pėr tė pritur orėn 17:00 pėr rifillimin e seancės, pasi nėse do tė dalė, Noka nuk do tė lejohet nga garda qė tė futet sėrish.

Kjo ėshtė herė e dytė qė Kuvendi bllokohet nga opozita, e ndėrsa seancėn e parė ndodhi pėr shkak tė Reformės Zgjedhore sot nisi me ligjin e minoriteteve qė nė nisje.

Intervista e Flamur Nokės nė Report Tv
Ishte njė provokim i pėrsėritur nga ana e kryetarit tė Kuvendit. Duke menduar se mund t’i mbyllė gojėn opozitės. Sot jetojmė nė kohė tjetėr, ajo kohė ka pėrfunduar.

Zoti Noka, a ėshtė ky skenar i PD?
PD nuk ka asnjė skenar, ėshtė e detyruar qė tė mbrojė fjalėn e lirė, qė po shkatėrrohet nga Rama dhe Ruci. Ata kanė marrė njė vendim qė mos e lėnė opozitėn qė tė shprehet dhe ta dhunojnė. Kėtė nuk do e lejojmė qė ta bėjnė. Ne nė cdo seancė do tė reagojmė. Nuk mund tė na fusė nė reshet asnjė nga xhandarėt qė ka vendosur Rama.

A po bllokohet Reforma Zgjedhore?
Kjo ėshtė ēėshtje tjetėr, Kuvendin e bllokoi Ruci, ka marr rolin e xhandarit. Unė dėgjova fjalė fyese, qė i fliste kryeministri si rrugaē. Kryetari i Parlamentit kur kėrkohet fjala pėr procedurė automatikisht duhet ta jepte. Ai mendoi se mund ta fshihte Ramėn si struci dhe menduan pėrjashtimin tim. Ndėrkohė, deputeti qė duhej pėrjashtuar ishte ai qė foli si rrugaē.

Nėse nuk do tė merret nė konsideratė pėrjashtimi?
Do tė merret se e detyron rregullorja. Nuk do tė lejojmė qė kryeministri tė sillet si rrugaē, por edhe kryetari i Kuvendit si xhandar.

 

dy.b/shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
tir o mul " trimi" pse nuk bertet ne pd o felliqesire,per bemat e saja,apo te duket vehtja me i mencuri i mbetur,se ish koleget e tu lulushja i la pas dere.Pa tu zhdukur boja ty nuk do kete rehati ky parlament,se je surratini sali gerdecit,21 janarit, firmave piramidale,i detit te shitur,i vjedhjes se rruges kombit e cte te numeroj me pare...
avatar
Anonim
X TI FLAMUR NOKA JE NJE KOKERR M....
avatar
Anonim
99 Mul k... k....,mos u hiq trim se nuk tė shko. Je konija e Salės qė po tė ndėrsen kur do tė bėj ndonjė trazirė por ruju se nuk ta pėrton dhe ty dhe ta bėn si Azem end co. Kone e parlamentit E harrove si fliste Jozi juaj apo ti nuk di mirė shqip se je goro.
avatar
Anonim
Maminasi Zoti Noka po del jasht cdo llogjike Populli sheh ,ndigjon dhe ska nevoj per mend e tu Por ti ke vetem nje qellim te pengojsh sa mundesh ,punen qe qeveria te pengohet per te realizuar programin .dhe ju te deshtuarit te vini sa me par ne pushtet .
avatar
Anonim
I pa besushmi Qeni(noka) kur leh shume,druja e sjell ne terezi dhe fytyremuti noka eshte nje I tille
avatar
Anonim
Hasan Pordha Po Xhozi qe i tha Taulant Balles kapeni per zhelesh dhe nxirreni jashte
avatar
Anonim
x " Nuk keni faj ",ju mesoi Ilir Meta me huqe.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41