Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 17:09 | përditesuar në 19:30
Ėshtė ndėrprerė sėrish seanca plenare, pasi u shoqėrua me debate tė forta. Deputeti Flamur Noka nuk pranoi tė dalė nga salla, pas pėrjashtimit nga seanca, duke detyruar kryeparlamentarin Ruēi qė tė ndėrpresė sėrish seancėn plenare. Ruēi ka njoftuar qė seanca tė rinisė ditėn e nesėrme gjatė orėve tė paradites. 

Tetė deputetė tė mazhorancės kėrkojnė thirrjen e Byrosė sė Kuvendit pėr pėrjashtimin e deputetit Flamur Noka. Nėntė deputetė tė opozitės kanė bėrė kėrkesė te kryetari i Kuvendit qė tė marrė masa ndaj deputetit Edi Rama. Njoftoj seancėn se pas konsultimit nuk mund ta marr nė konsideratė kėtė kėrkesė”, tha Ruēi. 

Pas ndėrprerjes sė seancės dhe shtyrjes sė punimeve tė Kuvendit pėr nesėr, deputeti i PD, Flamur Noka tha se po i bėhet atentat demokracisė. “Ato qė kam pasur komente pėr t’i bėrė i kam bėrė. Kėtu ėshtė atentat ndaj demokracisė”, u shpreh pėr mediat Flamur Noka teksa linte Kuvendin. Ishte pikėrisht pėrplasja e Flamur Nokės me Gramoz Ruēin, pasi ky i fundit s'i dha fjalėn pėr procedurė, qė solli edhe pėrplasjen nė Kuvend. Noka kėrkoi tė flasė pas Ramės me pretendimin se ai kishte fyer ish-kryeministrin Sali Berisha. Pasi nuk u lejua qė tė flasė, Noka bllokoi foltoren e Kuvendit, duke larguar nga aty deputetin e LSI, Shezai Rrokaj. Ky veprim i deputetit demokrat bėri qė kreu i Kuvendit, Ruēi ta pėrjashtojė atė nga seanca. 

Nė kėtė moment, deputetėt e PD u ngritėn nga karriget tė revoltuar, duke pėrsėritur tė njėjtėn skenė si njė javė mė parė kur u ndėshkua Lulzim Basha. Pėr kėtė arsye, Ruēi ndėrpreu seancėn dhe njoftoi mbledhjen e saj nė orėn 17:00. Me rifillimin e seancės pėrsėritet sėrish e njėjta histori, Flamur Noka refuzon tė dalė nga Kuvendi, ndėrsa Gramoz Ruēi ndėrpreu punimet duke njoftuar shtyrjen e seancės pėr nesėr nė orėn 08:30.   

Ndėrkohė nė orėn 19:00, Ruēi ka njoftuar thirrjen e Byrosė sė Kuvendit pėr tė shqyrtuar kėrkesėn e PS mbi pėrjashtimin e deputetit tė PD, Flamur Noka. Ndėrsa ka rrėzuar kėrkesėn e PD-LSI pėr pėrjashtimin e kryeministrit Edi Rama pėr fyerje ndaj ish-kreut tė qeverisė Sali Berisha. 

FAKSIMILE

FAKSIMILE


Redaksia Online
d.ē-l.q/Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Ate noken nxireni me shkelma jashte se eshte gjeja me e shpifur mes disa te shpifurve te pd qe kane qelbur parlamenti . Kryeminister beju bure e mos ja u lesho parlamenti zagarve te pa fytyre turp per PD ,
avatar
Anonim
roni Te lumte Gramos Ruci keta Jane monstra te ndyra se per veete I Kane femijte neper bote.
avatar
Anonim
007 Te mos e lejoj gatda as ta shikoj dhe jo te hyje ne parlament keta lloj qensh zorresh.Ket a maskarenj te lindur rrugac keta shites te int.te kombit,keta tradhetar te aspiratave te popullit keta spiune te serbit.
avatar
Anonim
redi Parlamenti eshte prone e sivranit popull se ai ju ka derguar aty , dhe nuk mund te lejohen servila debil te prishin rregullin . Eshte turp nje fare Noke te bllokoj foltoren duke u serviluar doktorin . Saliu or Nul Moka nuk ka nevoje per ty se ka 27 vjet qe vazhdon avazin. Ruci duhet te uchezoj garden ta nxjerr me force nga salla . Populli perkrah opozit per te qene jo sherraxhije .
avatar
Anonim
Loni Shperdorim i taksave te popullit per te paguar rrogen e ketyre hajvaneve
avatar
Anonim
Fukataja pret Nuk u prokupon popull,atj ne ate parlament luhet teater turp per politiken shqiptare
avatar
Anonim
Bepi O Legena
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41