Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 21:02 | përditesuar në 22:58
Pėrēarja te LIBRA, Mimoza Hafizi
kėrkon shkarkimin e Ben Blushit 
Mimoza Hafizi, njė nga themelueset e LIBRA-s pėrmes njė deklarate pėr mediat shprehet se Bėrthama e partisė ka vendosur qė tė kėrkojė zgjedhje tė reja pėr postin e kryetarit dhe strukturave tė tjera. Mimoza Hafizi dhe Ben Blushi u pėrfshinė nė replika dhe akuza pak kohė mė parė, ndėrsa situata ėshtė reflektuar nė parti, pasi anėtarėsia duket se ėshtė e pėrēarė. 

Ne, anėtarė tė Bėrthamės LIBRA, pasi diskutuam situatėn e forcės sonė politike nė mbledhjen e datės 12 Janar, tė lajmėruar disa ditė mė parė dhe tė thirrur nga mbi njė e treta e anėtarėve tė Bėrthamės, dalim me kėtė deklaratė:

Qė prej zgjedhjeve tė 25 Qershorit, Libra ka humbur orientimin, kauzėn dhe frymėn e saj politike. Nė organizatėn tonė nuk respektohen normat statutore, janė bllokuar organet legjitime, tė zgjedhura me votėn direkte tė mijra anėtarėve Libra, janė krijuar grupe paralele pa legjitimitet pėr vendimarrje, ėshtė krijuar njė frymė dhune verbale deri nė nivel vulgariteti, klimė pėrēarjeje dhe pėrjashtuese, ėshtė uzurpuar faqja zyrtare e partisė. Qė prej ditės sė zgjedhjeve tė 25 Qershorit, Libra ėshtė shkėputur nga koordinatorėt, aktivistėt, simpatizantėt dhe qytarėt qė e votuan dhe e besuan.

E gjithė kjo situatė cėnon drejtpėrdrejt parimet e themelimit si organizatė pėr njė politikė ndryshe, tė bazuar mbi moralin dhe qytetarinė, arsye pėr tė cilat na u bashkuan me mijra anėtarė dhe na besuan me mijra qytetarė nė tė gjithė Shqipėrinė. Kjo situatė po e zhbėn organizatėn tonė politike, pėr tė cilėn sakrifikuam tė gjithė bashkė, me qindra aktivistė nė tė gjithė vendin.

Pėr kėto arsye, ne mendojmė se zgjidhja e vetme ėshtė njė pėrfshirje e tė gjithė anėtarėsisė Libra nė njė fushatė tė re sensibilizimi pėr situatėn dhe pėr rikthimin nė parimet fillestare, nėpėrmjet zgjedhjeve tė reja, gjithėpėrfshirėse, tė lira, tė ndershme, funksionale pėr organet legjitime tė Libras: Bėrthamėn dhe Kryetarin” shprehet Mimoza Hafizi.

d.b/shqiptarja.com

 

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
x Je e vonuar e Mimosa tani kerkon ta shkarkosh BENIN Ai ka kohe qe eshte shkarkuar po ty ku te coje mushka qe e ndoqe nga pas dhe le partin qe e deshe po mir jeni rrini se te falimentuar jeni
avatar
Anonim
Vicidoli Parti mehallash e me kukafshehti.
avatar
Anonim
Moni Mendoj po te zgjidhet Hafizi si KRYETARET e libras ajo do ta kete shancin te PERPLASEN me Ramen ku ta godase me cizme
avatar
Anonim
Rrumsum Ciu ciu ciu na cat targen..... ti dhe blushi edhe partia jote dil ne pencion keni mar fund... ishte parti fallco edhe si cdo gjo fallco merr fund.......
avatar
Anonim
Lsi Po kjo zhurmė e kotė pėr tė ndenjur nė qėndėr tė vėmėndjes....se me vota as familjarėt nuk iu votojnė.....jeni bėrė si kėngėtaret qė nxjerrin by....se e kanė mė meledioz se zerin nga goja.....🐷🐷🐷🐷
avatar
Anonim
Arben Profesoreshe nuk e kuptoj sherrin me Blushin. Kisha pritshmeri te tjera per binomin Tuaj. Nje deshtim edhe pa interesa pushteti. Po te kishte qene per interesa pushteti vaj halli si do ju shkonte puna.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16