Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
11 Janar 2018 - 18:42 | përditesuar në 18:44
Pallati, Braçe: Vjehrri i Bashës do
u marrë shqiptarëve miliona euro
Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Strasburgut që detyron qeverinë shqiptare për të dëmshpërblyer vjehrrin e Bashës për shembjen e pallatit në Vlorë. Braçe shprehet se prona mbi te cilën u ngrit pallati u zgjerua në det, në mënyrë të paligjshme e kriminale.

“14 milion dollarë është çmimi i drejtësisë që mungon në këtë vend. Ishte e qarte nga fillimi: Prona mbi te cilen u ngrit pallati dyshohej se nuk ishte produkt i trashegimise, produkt i nje transaksioni te ligjshem, por prej fallsifikimit!

Nuk u hetua, gjykua, ndëshkua. Prona mbi te cilen u ngrit pallati u zgjerua mu brenda ne det, ne menyre te paligjshme e kriminale! Nuk u hetua, gjykua, ndëshkua. Leja per zhvillimin e nje prone te tille, domethene ndertimin e ketij pallati,

U nxorr permes shantazhit kriminal-PD per kete qellim bllokoi keshillin bashkiak te Vlores ditet kur duhet te miratonte buxhetin, duke shantazhuar nje qytet te tere. Nuk u hetua, gjykua, ndëshkua. Prona e re dyshohej se u regjistrua ne kundershtim te qarte me ligjin, pa lejen e shfrytezimit-dokument baze, njesoj si prona ne themel te pallatit.

Nuk u hetua, gjykua, ndëshkua. Nese do ishte hetuar, gjykuar, ndeshkuar, por mbi te gjitha nese do ishte verifikuar origjina e parave qe u investuan aty, historia nuk do ishte kjo. 14 milion dollare nga parate e tua dhe kujtdo tjeter ne kete vend, jane kostoja e drejtesise qe mungon ne kete vend”, shkruan Braçe.
 

d.b/shqiptarja.com

 

15 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
milloshi Maskara kur e prishet nuk ishte investim por ju te njejte jeni te gjithe psisttat..........
avatar
Anonim
Devoted Jo Zotėri...kapriēua juaj ... ajo nuk njeh kufi ...
avatar
Anonim
gjeo-analisti-zvicer. sa perfiton brace ne fshehjen e krimit te orga izuar nga ps-a.nuk mund te jepe dorheqje edi rama pa u dorheq e gjykuar juridikisht krejte antaret e partis socialiste.nuk munde te gjykihet vetem saimir tahiri ,pa u gjykuar brace,rama,ruqi,balla,e ilir meta qe e autorizon krim drogen.disa shefa policie denohen te fundit,se kane fshehur krimin e droges nga presioni i rama,ruqit e braces.
avatar
Anonim
Erald 14 mio euro j"ua mori Rama shqiptareve me idiotizmat e veta..kush mori vendimin per te hedhur ne ere pallatin duhet te veje ne burg .lejen e ndertimit e dha Bashkia Vlore e drejtuar nga PS.
avatar
Anonim
Zenepja Me dy llafe politike e deshtuar e ps politike QE JA FUT POPULLIT SA KRAHU
avatar
Anonim
Zenepja Me dy llafe politike e deshtuar e ps politike QE JA FUT POPULLIT SA KRAHU
avatar
Anonim
Rema Kryetari I kooperativave te kanabisit Brace u ka zene syteidjotizave the rames reziku I shqipetareve e diktatorizmi I rames dhe koneve qe e ndjekin pas
avatar
Anonim
Rema Kryetari I kooperativave te kanabisit Brace u ka zene syteidjotizave the rames
avatar
Anonim
Socialisti i Ndershem Jo more Brace. Nuk po i merr vjehrri apo vjehrra por jane miliarda qe po n'a i merr Edvini yt, qe per te bere qejfin e tij dhe te Tahirit qe shtypte butnat e shpwrthimeve kudo neper Shqiperi, per te treguar se sa i forte ishte, na le nje barre qe SAPO KA FILLUAR te llogaritet. Me kete retoriken tende mund te genjesh vetem 5 -6 koqe.
avatar
Anonim
Kavajsi Po pse e prishet ju moj qen kone..edhe per kete do flasesh..apo edhe gjykata e strasburgut eshte e korruptuar...ik mi gore fute olsin te marri parizanin sa perqind ke ti...
avatar
Anonim
petrit O erjon kaq budallenj i di njerzit ti?Po nuk ka vendosur gjukatesja shqiptare se asaji i benit presion me proteste para gjukates ju por ne strasburg nuk ju shkoi fjala me sa duket.
avatar
Anonim
opinion. braqe eshte virusi me i poshter qe ekziston.kame shikuar shume her parlamentin shqiptar,por braqe rrene pa kufi.sindromi i tij esbte shpifes rrenacak patologjik i pa sherushem.
avatar
Anonim
Ben10 Jo mor BOLE! Nuk i merr vjehrri i Bashes, po i paguajne shqiptaret, nga xhepat e tyre! Sic paguan Full Hanin!! Sic do paguajne dhe mė sa te jene BOLE si ti ne qarkullim!
avatar
Anonim
saimir Kostot e Fasadės Ripjerdhėse ėshtė kjo e mijra tė tjera pėr 5 vjet tė kaluara
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65