Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 12:23
Paloka sulmon “Rama 2”: Kërkoi
votëbesim në errësirën e natën
Programi i qeverisë “Rama 2” ka marrë bekimin deputetëve, pas një sage të gjatë debatesh, që vijuan përgjatë gjithë ditës së djeshme, duke marrë fund në orët e para të mëngjesit të sotëm. 

Parlamenti ka miratuar me 78 vota pro programin politik të kabinetit të ri qeveritar “Rama 2”, në orën 07:00 të mëngjesit të sotëm. 

Menjëherë pas miratimit të programit, ka ardhur dhe reagimi i parë nga radhët e Partisë Demokratike. Nënkryetari i PD, Edi Paloka, e ka cilësuar qeverinë e re të sapokrijuar, qeveria e errësirës.

Në faqen zyrtare në “Facebook”, Paloka shkruan se edhe votëbesimin e kërkoi në errësirën e natës në një Parlament të ngrysur me fytyra si Gramoz Ruçi.

“Qeveria e erresires...Edhe votbesimin e kerkoi ne erresiren e nates ne nje Parlament te ngrysur si fytyra e Gramoz Rucit”, shkruan Paloka. 

Redaksia Online
D.Ç./Shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Janica O EDI THUTHUQI, qe je rrugac e injorant nuk e diskutoj se nuk ke nga kush meson.Qofte Sala e qofte Luli ata jane tumba lele o lala e te izoluar nga populli. Per kete, ketyre u duhen ca rrugace dhe injorante si ti me kompani ne PD, se eshte e vetmia forme te justifikoni leket qe merrni nha populli O ED THUTHUQI, perse e nderpreu diskutimin Sala si muti ne kuvend? Po ti me Noken perse lehit si qen? E ke profesion prandaj te mba Sala. Me Gramozin mos e kruaj se do hash jo preshin,por Noc Rokun
avatar
Anonim
Janica O EDI THUTHUQI, qe je rrugac e injorant nuk e diskutoj se nuk ke nga kush meson.Qofte Sala e qofte Luli ata jane tumba lele o lala e te izoluar nga populli. Per kete, ketyre u duhen ca rrugace dhe injorante si ti me kompani ne PD, se eshte e vetmia forme te justifikoni leket qe merrni nha populli O ED THUTHUQI, perse e nderpreu diskutimin Sala si muti ne kuvend? Po ti me Noken perse lehit si qen? E ke profesion prandaj te mba Sala. Me Gramozin mos e kruaj se do hash jo preshin,por Noc Rokun
avatar
Anonim
Sula Palok me ftyren e Rucit e jotja ngjan si llampe e djegme . Rucin e votoi populli dhe nuk ke te drejte as as Luli qe eshte skoma ne disa procese gjygjesore protagonist qe ta cvlwresoni . 2 Prillin e di ish kryetari yt cfar ndodhi dhederi sot asnji vrases nuk eshte denuar prandaj merrni drejtim tjeter ma cilsor dhe argumente se ndryshe opoziten do ta bani per shume vjet , dhe jo se Rama eshte shume i zoti por do provojet ket mandat ndryshe dhe ai mund te hapi krahun
avatar
Anonim
Populli Kjo eshte politika Shqiptare: -politikan paloka!politikan noka!politikan lulishi.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/10/2017, Viti VII - NR.247