Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Janar 2018 - 10:07
Rama-kryebashkiakut të PD: Sa
gisht ke te ajo protesta me 15 veta?
Gjatë takimit me drejtues vendor të Lezhës në Shëngjin, kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryebashkiakun demokrat, Fran Frrokaj, lidhur me protestën e djeshme të disa banorëve të Torovicës. 

Me batutë, Rama iu drejtua Frrokajt se do sqarojë nëse ka gisht te protesta. "Zoti kryetar, ishte një shaka ajo protesta e djeshme, do sqarosh sa gisht ke te ajo protesta me 15 veta. Ti e bëre pa media, unë po me bëj me media", u shpreh Rama.  

Kryeministri iu referua protestës së një grupi banorësh nga Torovica e Lezhës të cilët, teksa zhvillohej mbledhja e qeverisë, protestuan për investime në zonë. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Popull RAMES I KA HYRE FRIKA NGA PROTESTAT E POPULLIT PRITET DITA KUR TE PERMBYSET MAKINA ME TIMONIERIN
avatar
Anonim
Realist O mendjeleht fol per vete dhe jo ne emer te popullit se po qeshin njerzit meju😂😂😂
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15