Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
23 Prill 2012 - 17:54
Rama: Mashtrimi me turizmin
minus 140 mln Euro nga 2009
TIRANE – Edi Rama citon Bankėn e Shqipėrisė: nga 2009 rėnia e tė ardhurave nga turizmi ėshtė 140 milionė Euro. Sipas Kryeministrit – shkruan Rama nė Twitter – numri i turistėve nė vitin 2011 u rrit me 550 mijė turistė, “por sipas Bankės sė Shqipėrisė 60 milionė Euro mė pak” hynė nė vendin tonė.

Rama tha se socialistėt po zhvillojnė njė tryezė nė Durrės nė lidhje me “turizmin e tė nesėrmes”. Ai ironizoi Ministrinė e Turizmit nė faqen online tė sė cilės “Tirana u shfaqet tė huajve me foton e njė arre tė emėrtuar nė njė anglishte fantastike: Baba Nuts Myslimi”. “Nė gusht-shtator 1944, nė kulm tė luftės, Shqipėria kishte reviztė zyrtare pėr turizmin. Sot nuk ka, por ka njė ministri me njė website qesharak”, shtoi lideri socialist.

Rama vazhdoi mė tej me krahasimet me tė kaluarėn: “Nė vitet 30 edhe nė Theth kishte zyrė turizmi, sot nuk ka as mjek pėr 15 mijė vizitorė qė shkojnė nė Theth falė vetorganizimit tė mikpritėsve”.

Sipas kreut tė PS, “politika jonė e re turistike do tė ndėrtohet duke mos e marrė parasysh kufirin e Shqipėrisė me Kosovėn. Kėshtu do kemi ofertė pėr 12 muaj. Shqipėria ka 1000 vendndodhje tė trashėgimisė kulturore, shtuar ato tė Kosovės tė dy shtetet mund tė fitojnė shumė me politikė tė pėrbashkėt”.

Arra e Babė Myslymit nė anglisht
Nė foto: Arra e Babė Myslymit, pėrkthyer automatikisht nė anglisht, del "Baba nuts Myslymit". Prova qė Ministria e Turizmit nuk ka njė version tė faqes nė anglisht por e pėrkthen atė nėpėrmjet Google Translate!

(im/shqiptarja.com)

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
fule Revansh shpellaresh....keto jane frutet
avatar
Anonim
arvanites Ne fakt perkthimi i sakte eshte, Bab Myslymis big nuts.
avatar
Anonim
Hari Eshte e vertete. e pashe website dhe nuk arrij ta besoj se si anglishtfolesit qe sdine shqip Ministrine e Zbrazetires Bumci mund te perkthejne ne nje nivel te tille! Turp per diplomen po si duket e kane marre nga Vitrina apo UFO apo Kristal...hahahahaha ky vend eshte bere per te qeshur se te qarat kane mbaruar
avatar
Anonim
Depė Koja Mos u tallni me arrat e Babės! Arrat e Babės janė arrat mė tė mėdha nė botė, paēka se po shkojnė drejt fishkjes sė plotė. . .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171