Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 17:57 | përditesuar në 18:10
Rama:Së shpejti do rregullojmë
memorialin e Skënderbeut
Në Lezhë po zhvillohet mbledhja e qeverisë, kryeministri Edi Rama shpjegoi se përveç projekteve në infrastrukturë, turizëm do rikonstrukturohet edhe memoriali i Skënderbeut.

Rama tha se është në dijeni të gjendjes së memorialit dhe për këtë do të financohet shumë shpejt rregullimi i tij. 

“Do financojmë shumë projekte për qytetin e Lezhës në infrastrukturë, turizëm përfshirë dhe restaurimin e plotë të memorialit të Skënderbeut. Jam i vetëdijshëm që gjendja e memorialit të Skënderbeut, lë për të dëshiruar por shumë shpejt ka për tu rehabilituar,” deklaroi Rama.

Një ndër problemet që do të trajtohet nga qeveria do jetë rregullimi i memorialit të Skënderbeut i cili ka pësuar dëmtime, pas realizimit të projektit memoriali do ti kthehet normalitetit për vizitorët.

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16