Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 17:39 | përditesuar në 20:29
Shtyrja e seancës, Basha: Rama
ankth të përballet me të vërtetën
Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se s’pranon debatin pasi ka ankth nga e vërteta. Basha foli për mediat jashtë dyerve të Kuvendit, pas shtyrjes së seancës për ditën e nesërme. Shkak për ndërprerjen e punimeve të Kuvendit u bë përplasja e Nokës me Ruçin gjë e cila solli përjashtimin e deputetit demokrat nga Kuvendi. Refuzimi i tij për të lënë Kuvendin, solli edhe shtyrjen e seancës. 

“Ngjarjet kriminale që kanë mbuluar Shqipërinë, me Ramën e bandat që sot kontrollojnë vendin që janë jashtë kontrollit të policisë. Edi Rama i trembet këtij debati, por ne do vazhdojmë të kërkojmë debat për këtë çështje. Po e shohim se si shumica po duan të ikin nga vendi. Nuk ka dëshmi më të qartë se kjo, nuk ka arsye Ruçi të shkelë rregulloren, përveç ankthit të Ramës për t’u përballur me të vërtetat. Kukullat e tij kanë zaptuar karriget e parlamentit. Ne kërkojmë aleancën e çdo qytetari të ndershëm. Kemi dy javë që në këtë sallë nuk lejohet debat, tepsinë e ka për vete, timonin për vete, tani do që t’i mbyllë gojën parlamentit. Kjo nuk do ndodhë. Asgjësimi i debatit do shkojë në krizën më të madhe të demokracisë në këto 25 vite”, tha Basha.

<iframe width="620" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/htCqcQ5U0Zg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

 

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Xhemja Kjo Lora duhet te kete qene pionjere shembullore dhe Rruci duhet te kete qene SEKRETAR rinine nga ata te flet- rrufevet qe PASKA shume simpati
avatar
Anonim
Zylo Mezi po presim te vertete rreth Rames KUR DO TA HAPI GOJEN KRYETARI I OPOZITES ? Populli pret
avatar
Anonim
LORA Lul-kusaro-krimineli kerkoka aleancen e qytetareve te ndershem !!!,,,,,,per laperdhite e tij ciklike,cdo te enjte ,ne Kuvend. Mbeshtes me respekt punen e deritashme te kryekuvendarit G.Ruci dhe uroj paperkulshmeri ndaj hordhive rrugace shqup-se.
avatar
Anonim
Plaku Vjen Vetingu dhe pastron gjithēka o Lylzim,je i pa skrupullt dhe i pa pergjegjshem......
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41