Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
11 Janar 2018 - 17:15 | përditesuar në 17:29
Vettingu, zbardhet takimi i shefit tė
antikorrupsionit tė Italisė me Xhafėn
Ministri i Brendshėm Fatmir Xhafaj priti Presidentin e Autoritetit Kombėtar Kundėr Korrupsionit nė Itali, Raffaele Cantone. Xhafaj e njohu bashkėbiseduesin me dokumentin politik tė Ministrisė sė Brendshme, reformat e fundit qė po ndėrmerren nė Policinė e Shtetit nė kuadėr tė Vettingut nė Polici dhe Policimit nė Komunitet, ku veēoi asistencėn e misionit europian PAMECA.

Ai e njohu me ecurinė dhe rezultatet e operacionit “Forca e Ligjit”. Ministri i Brendshėm u ndal gjithashtu tek prezantimi i nismės pėr Vetting-un nė Polici, pėrmes sė cilės synohet tė shėndoshet organizata dhe promovohen punonjėsit me integritet.

Kreu i Autoritetit Antikorrupsion nė Itali theksoi rėndėsinė e bashkėrendimit tė reformės nė gjyqėsor dhe reformimit tė Policisė sė Shtetit. Ai vlerėsoi cilėsinė e legjislacionit qė po implementohet nė Shqipėri dhe u shpreh i gatshėm pėr tė rritur nivelin e bashkėpunimit me Ministrinė e Brendshme, sidomos pėr masat pas vėnies nė zbatim tė procesit tė Vetting-ut, pėr sigurimin e mekanizmave parandalues dhe garantimit tė integritetit nė tė ardhmen tė punonjėsve tė Policisė.

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ornela Kadiu Shqiperia bravo, e pash ne tv ktu ne Itali kte takimin , me vjen mire qe jepen lajme pozitive per vendin tim
avatar
Anonim
Dritan hasa Bashkepunimet institucionale gjithmon jane te mira dhe te frytshme.
avatar
Anonim
Elona Mema Vettingu ne polici duket se po mer mbeshtetjen nderkombetare si guri i pare i shtetit ligjor
avatar
Anonim
Anila mile Shqiperia e vogel po ze vend te rendesishem ne arenen nderkombetare
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40