Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike Nga ARMANDA SHTEMBARI
15 Shtator 2013 - 20:06
Zbulohen 3 vendimet e para
të Qeverisë "Rama"
TIRANË –  “A1Report!” zbulon tre vendimet e para të kabinetit “Rama”, marrë në mbledhjen disaminutëshe që ka zhvilluar mbrëmjen e sotme për herë të parë, pak pasi ky kabinet ka hyrë në selinë e Qeverisë.

Vendimi i parë është: Zëvendësimi i portretit të Presidentit të Republikës në ceremonialin zyrtar me portretin e themeluesit të shtetit modern shqiptar, Ismail Qemali; vendimi i dytë: Miratimi i Kodit Etik Ministror dhe vendimi i tretë, ndalimi i importit të plehrave në Republikën e Shqipërisë.

Këto vendime u publikuan më pas në faqen e re online të Këshillit të Ministrave, të formatuar krejtësisht nga e para. Nëpërmjet fotos së publikuar, shihet edhe salla e re ku Qeveria "Rama" ka zhvilluar mbledhjen e saj e nuk shihet asnjë gjurmë prej asaj ku zhvillonte mbledhjet, Qeveria "Berisha".

Mbledhja e qeverise Rama
(Mbledhja e parë e Qeverisë "Rama" zhvilluar sot)

vendimet e qeverise
 (Vendimet e publikuara në faqen online të Kryeministrisë)

qeveria berisha
(Ambienti ku zhvillonte mbledhjet, Qeveria "Berisha")

Redaksia online
(Shqiptarja.com)

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Vladimir Bajrami I uroj pun te mbar EDI Rames kjo eshte qeveria e shpreses per Shqiptaret. Nje fillim i mbar nje shpres me shum URIME
avatar
Anonim
ali ekstradim
avatar
Anonim
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzmy po ai kancerozi ku do te futet tani
avatar
Anonim
MARKO Po plehren Sali do ta eksportoni?
avatar
Anonim
Sylejman Krasniqi I uroj punė tė mbarė dhe i priftė e mbara qeverisė "Rama"Fjalimi iEdi Ramės nė Kuvendin e Kosovės mė shpresėdhėsi nė 23 vjetėt e fundit .
avatar
Anonim
nexhi fillim i mbare .zoti i dhente shendet e kurajo per te vazhduar .
avatar
Anonim
salirrota jam shprese plot tek Ju ish alla ! n
avatar
Anonim
Bato Mokra Pershendetje dhe pune te mbare Qeverise se Rilindjes! Vendimet e para japin ate shprese qe buron nga menēuria popullore se "koha e mire duket qe ne mengjes"! Me suksese takimi historik i Brukselit. Le te shpresojme, se ajo do te na mbeshtese, pasi arsyet jane shume me te medha dhe arritjet me te pritshme se nen regjimin e Berishes, qe na u shporr njehere e pergjithmone. Mbaresi!
avatar
Anonim
SAIMIR DERVISHI MIRE E KA BE PER FOTON E ISMAIL QEMALIT,KURSE FOTON E KAPTERIT BUJAR TA MBAJ SALIU
avatar
Anonim
Rrema Keto jane premtimet e mbajtura Rilindja filloj
avatar
Anonim
shkodranja urime qeverise se re..
avatar
Anonim
Besnik Hasanaj Njė fillim shumė i mirė,,,, Rrespekte pėr themeluesin e kombit tonė.
avatar
Anonim
xhemal.qendro pune te mbare qeveris dhe Edi Rames,ivestimi me i madhe qe munde te beje kjo qeveri edhe drejtesi dhe ndeshmeri per keto vuan ky popullsi te vetmet gjera qe nuk duan para,kjo eshte pritshmeri e ketij populli se KORUPSJONI eshte nena e te gjitha te keqijave
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15