Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:46 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shqiptarja.com - RSS
Lajmet nė kohė reale nė kompjuterin tėnd
Qė sot, falė sistemit RSS mund tė pėrditėsohesh nė kohė reale rreth lajmeve mė tė fundit tė Shqiptarja.com. RSS ėshtė njė sistem pėr shpėrndarjen e lajmeve qė tė lejon tė marrėsh nė ēdo moment nė kompjuterin tėnd ngjarjet mė tė fundit tė publikuara te Shqiptarja.com. Shėrbimi ėshtė falas dhe nuk kėrkon asnjė regjistrim. Feed Rss tė shqiptarja.com pėrfshijnė titullin, pėrmbledhjen dhe adresėn internet (url) tė gjithė shkrimeve tė publikuara nė faqen kryesore dhe nė faqet e tjera. Nė kėtė mėnyrė mund tė vendosėsh tė jesh gjithmonė i pėrditėsuar rreth lajmeve qė tė interesojnė mė shumė nė mėnyrė tė thjeshtė dhe tė menjėhershme.
[Shqiptarja.com]
[THASH&THEM]
Si funksionon
Pėr tė marrė shėrbimin Rss mjafton njė lidhje internet dhe njė lexues (i quajtur edhe “agregator”) qė lejon kalimin e kanaleve Rss tė lajmeve qė interesojnė mė shumė. Mund tė shkarkosh nė internet lexues tė ndryshėm falas, apo me pagesė. Mes programeve tė ndryshme nė rrjet, Shqiptarja.com tė sygjeron si alternativė SharpReader ose FeedReader, qė tė dy falas dhe tė thjeshtė pėr t’u instaluar dhe pėrdorur.
Si tė rregjistrohesh te feed Rss tė Shqiptarja.com
Kliko me komandėn e djathtė tė mausit mbi ikonėn portokalli ose mbi titullin e feed (shih tabelėn nė krye tė kėsaj faqe) qė korrespondon me kanalin me tė cilin synon tė rregjistrohesh dhe zgjidh “copia collegamento”. Nėse pėrdor SharpReader, nė fushėn “Address” ngjit adresėn e sapokopjuar dhe shtyp “Subscribe”. Nėse pėrdor FeedReader, kliko nė ikonėn “news feed” dhe vendos adresėn e sapo kopjuar. Kliko te “next” dhe pastaj “finish”.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/02/2018, VITI VIII- NR.42