Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Shendetesi
10 Gusht 2017 - 18:13 | përditesuar në 19:02
Ēudi nė spitalin e Beratit, mjeku
kardiolog shėrben dhe si gjinekolog
E vėshtirė situata nė Spitalin Rajonal tė Beratit. Tė sėmurėt kronikė, presin me orė tė tėra nė temperatura tė larta dhe nė kushte aspak tė pėrshtatshme vizitėn tek mjeku kardiolog.

Ky i fundit, krejtėsisht i vetėm nė spital, i duhet tė pėrballojė mbi 100 vizita nė ditė.

Kėtu nuk ka mjekė tė tjerė. Kemi ore qė presim nė vapė tė sėmurė. Tė vish nga Poliēani kėtu nė Berat, vdes. Nuk ke mė fuqi tė presėsh. Nuk as stola pėr tu ulur. Edi Rama duhet tė marrė masa tė sjellė mjekė nė Berat e jo ti lirė mjekėt tė ikin jashtė”, janė disa nga reagimet e pacientėve.

Por kardiologu Julian Ranxha, me gradėn doktor shkencash, tė befason kur shprehet se ēfarė i duhet tė pėrballojė gjatė njė dite pune nė kėtė spital. Pėrveē profilit tė tij si doktor zemre, atij i duhet tė bėjė edhe gjinekologun me gratė shtatzėna qė kėrkojnė ndihmė mjekėsore.

“Kam shumė ngarkesė dhe i vetėm duhet tė pėrballojė jo vetėm vizitat nė Repartin e Kardiologjisė, por edhe konsultat e spitalit, tė sėmurėt kardiakė tė reanimacionit tė shtruar nė patollogji, konsultat e kirurgjisė pėr tė sėmurėt qė duhet tė operohen, konsultat e gjinekologjisė pėr gratė shtatėzėna, fėmijėt nė pediatri qė kanė probleme tė lindura, ndėrkohė qė duhet tė jetė njėkohėsisht nė gatishmėri pėr tė gjitha urgjencat nga problemet e zemrės, ditėn dhe natėn”, thotė mjeku Julian Ranxha.

Kjo situatė duket se ka dalė jashtė kontrollit nė kėto dite temperaturash tė larta, ku sėmundshmėria ėshtė shtuar ndjeshėm.

Nė disa raste kardiologut Ranxha i duhet tė shoqėrojė tė sėmurėt rėndė drejt QSUT nė Tiranė pėr trajtim mė tė specializuar, duke i lėnė ata tė Beratit nė mėshirė tė fatit, pasi e ka tė pamundur tė jetė nė tė njėjtėn kohė nė dy vende.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tini Ky doktori gjithsesi i ka shume qejf leket, dhe duke visituar kaq paciente ne dite, nga nje 5 -mijshe secili, i beni vet llogarite dhe mos i qani hallin.
avatar
Anonim
Zeni Zefi I ben Tetena thon Mirditoret hahhahaha
avatar
Anonim
Pjetri Kur te zhduket edhe injoranti i fundit nga Shqiperia atehere themi se po vjen era shtet
avatar
Anonim
Anonim Mjeku jashte Shteti paguhet 11 here me shume se sa paguhet ne Shqiperi.Behet fjale per nje mjeke me shum vite eksperience pune. Edhe puntori e thjeshte paguhet jashte Shtetit te pakten me 10 Euro per nje ore pune.
avatar
Anonim
pjeter c'fare krahasimesh ben ti o shoku, si mund ti paguaje nje shtet si yni te njejten page te atyre qe ikin per nje rroge me te mire me mjeket e spitajeve perendimore? ke ndonje zgjidhje?nuk eshte se shteti eshte nje aljen dhe i merr leket nga taksa paguesit dhe i fut ne dyshek,kjo eshte situate seriozisht e rrezikeshme, sepse me te miret nuk rrine po paten nje mundesi jete me te mire jashte shqiperise, rrine te paaftit, dhe ndonje si ky doktori qe ta quash hero eshte pak.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
​Balliu:Komisionerėt e PD u shitėn jemi tė hapur pėr bashkėpunim 
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/08/2017, Viti VII - NR.198