Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shendetesi
11 Tetor 2017 - 12:12 | përditesuar në 18:46
Ministrja Manastriliu nė Shkodėr:
Rrisim buxhetin pėr spitalet
Ministrja e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ishte e pranishme sot nė njė vizitė nė Spitalin e Shkodrės. Manastriliu theksoi se do tė ndėrmerret njė aksion  nė tė gjitha spitalet e vendit pėr standarde mė tė larta dhe pėr kushtet hijeno sanitare.

Sipas ministres ėshtė ngritur njė central i ri sterilizmi qė do tė ofrojė shėrbim pėr katėr spitale dhe do tė mbulojė 7500 ndėrhyrje. Manastriliu theksoi se do tė rritet buxheti si dhe do tė ndėrhyhet pėr mungesėn e medikamente, ndėrsa shtoi se do mjekėt specialit do tė paguhen me paga tė nivelit evropian.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279