Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shendetesi
11 Tetor 2017 - 11:31 | përditesuar në 12:25
Shėndetėsia, seancė dėgjimore
pėr shėndetin mendorė
Ka nisur sot Komisioni pėr Punėn Ēėshtjet Sociale dhe Shėndetėsinė, ku nė rend tė ditės do tė jetė seanca dėgjimore publike pėr shėndetin mendorė tė Shqipėrisė.

Nė fjalėn e tij, kryetari i Komisionit tė Shėndetėsisė, Petrit Vasili u shpreh se Shqipėri ka bėrė hapa pozitiv nė drejtim tė kėsaj ēėshtje. Sipas tij Shqipėria ka bėrė shumė nė hospitalizimin e tė sėmurėve mendorė, ndėrsa u renditėn edhe ndėrtimet e disa spitaleve tė reja psikiatrike nė vend dhe qendra pėr mbrojtjen e personave me aftėsi tė kufizuara.

E pranishme nė komision, psikologia Jorida Rustemi tha se gjatė monitorimit tė spitaleve psikiatrike nė Elbasan, Vlorė dhe Shkodėr janė konstatuar:

Kushte tė papėrshtatshme

Hapėsira tė pamjaftueshme jetike

Mungesa e dhomės sė ndriēimit

Mangėsi nė plotėsimin e organikave me mjeke, infermiere dhe kujdestare


Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45