Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shendetesi NGA JONIDA LATE
12 Prill 2013 - 03:20
Urdhri i Infermierit, shpallen datat e
provimeve pėr vlerėsim profesional
TIRANE - Urdhri i Infermierit njoftoi dje datat pėr provimin e Vlerėsimit tė Aftėsimit Profesional pėr tė gjithė infermierėt, mamitė, fizioterapistėt dhe laborantėt. Provimet do tė mbahen duke nisur nga data 29 prill deri nė datėn 8 maj, kur ėshtė dhe provimi i fundit.

Ndėrkohė, sipas Urdhėrit tė Infermierit, listat emėrore do tė shpallen nė 21 prill nė faqen zyrtare tė UISH. Gjithashtu Urdhri Infermierit njofton se tė gjithė kandidatėt tė cilėt duan tė hyjnė nė provim nė sezonin e maj 2013,u duhet tė konfirmojnė pjesėmarrjen deri nė 20 prill.

UISH rikujton se studentėt qė nuk e kanė dhėnė provimin e Vlerėsimit tė Aftėsimit Profesional, qė duhet tė dorėzojnė Librezėn e Praktikės Profesionale tė plotėsuar brenda afatit tė sipėrpėrmendur.

Ndėrsa tė gjithė studentėt tė cilėt janė paraqitur nė provimet e mėparshme dhe nuk e kanė marrė ose hyjnė kėtė sezon pėr herė tė parė duhet tė dorėzojnė fotokopjen e Lejes sė Praktikės brenda tė njėjtit afat nė mėnyrė qė tė quhen tė regjistruar nė provim

Pėr kandidatėt tė cilėt janė pajisur me Librezė Praktike, nėse duan tė hyjnė kėtė sezon nė provim duhet tė paraqiten pranė zyrave tė UISH pėr tė dorėzuar Librezėn nė mėnyrė qė tė regjistrohen nė provim. Pėr kandidatėt tė cilėt kanė marrė Lejen e Praktikės duhet tė dorėzojnė pranė zyrave tė UISH fotokopjen e kėsaj Leje, pėr tė bėrė regjistrimin nė provim.

Provimet sipas profesioneve janė: Mami datė 29/04/2013, ora 9:00. Imazheri datė 29/04/2013, ora 11: 00. Logopedi datė 29/04/2013, ora 13:00. Teknik laboratori datė 30/04/2013, ora 09:00. Fizioterapi datė 30/04/2013, ora 11:00. Infermieri datė ,2,3,6,7,8/05/ 2013, ora 09:00 dhe ora 11:00. Gjithashtu UISH ka bėrė publik edhe data e provimit tė shtetit, pėr profesionet infermierėt, mamitė, fizioterapistėt, laborantėt, logooedi dhe imazheri.

Provimet e shteit pėr kėto profesione do tė jepen nga data 2 maj deri nė datėn 22 maj. Sipas rregullit tė gjithė ata qė kanė arritur rezultate kaluese nė provimin e Aftėsimit Profesional regjistrohen direkt pėr provimin e shtetit.

PROVIMET E SHTETIT

E enjte datė 02.05.2013, ora 10:00, MAMI
E enjte datė 02.05.2013, ora 11:00, IMAZHERI
E enjte datė 02.05.2013, ora 15:00, LOGOPEDI
E premte datė 03.05.2013, ora 10:00 FIZIOTERAPI
E premte datė 03.05.2013, ora 12:30 TEKNIN LABURATORI
E henė datė 13.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E martė datė 14.05. 2013 ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E mėrkurė datė 15.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E enjte datė 16.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E premte datė 17.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E hėnė datė 20.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E martė datė 21.05. 2013 ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E mėrkurė datė 22.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI

Shkrimi u botua sot nė gazetėn Shqiptarja.com (print) 12.04.2013

Redaksi Online
(b.m/shqiptarja.com)

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim mund te me pergjigjeni ju lutem pse ato qe kane mare dipllomen ne 2010 jane te perfshire ne kete gje provim plus kesaj pse duhet te besh nje provim me goje praktike pastaj te futesh ne provimin e shtetit ju lutem me ktheni pergjigje
avatar
Anonim
anonim sa te tjer jane dakord me komentin e mesiperm ,komentoni julutem,te behet nje sondash per kte dhe te merret nje vendim i drejte per licencen e UISH.se nese jo ateher del qe diploma e infermierise eshte kot fare,dhe se 3,4 apo 5 vjet shkolle infermieri jane ber kot nga mijra student,ateher le te merret diploma pas provimit te shtetit.komentoni julutem
avatar
Anonim
erisa po diplomat 2010 pse duhet te futen ne provim,dhe pse disa jane trajtuar si 2009 dhe disa jo.a mund te me jepni nje shpjegim ju lutem?pse kaq shum padrejtesi dhe pse provimi permban pyetje aq te veshtira,me shume pyetje mjeksi se sa infermieri,dhe pse behen kaq shum penalizime ne llogaritjen e pikeve ?ne kerkojme ndihme nga ti zoti.Sabri se prandaj jeni dhe presidenti i UISH,jenu perfaqesuesi yne,dhenuk duhet te lejoni qe komisoni te perbehet njga mjek por nga infermier.na ketheni nje pergjigje
avatar
Anonim
anonim me cfar adrese gjenden listat qe do te hyjne ne provimin e shtetit infermeri
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15