Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:39 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
SKEDAT Nga DYLBER BALLA
12 Mars 2013 - 08:06
Incidentet me zyrtarët në stadiume
27 shtator 2011- Tomori u dënua me zhvillimin e katër ndeshjeve pa praninë e shikuesve dhe me 300 mijë lekë gjobë, për shkak të sjelljes së gabuar të tifozëve.

2 nëntor 2011–
Bylisi, për shkak të hedhjes së gurëve ndaj zyrtarit të ndeshje, me pasojë dëmtimin fizik, u dënua me katër ndeshje pa shikues dhe 1.5 milionë lekë gjobë.

7 dhjetor 2011– Laçi, për dështim të organizimit të ndeshjes dhe dhunimin e zyrtarëve kundërshtarë, u dënua me zhvillimin e ndeshjeve të mbetura të sezonit futbollistik në fushë asnjëanëse dhe me heqjen e gjashtë pikëve.

21 dhjetor 2011– Pogradeci u dënua me zhvillimin e të gjitha ndeshjeve të si pritës në fushë asnjanëse dhe pa shikues, për shkak të dhunimit të zyrtarëve të ndeshjes. Pogradecit iu hoqën dhe tri pikë nga renditja.

3 shkurt 2012–Skënderbeu, për hedhje të sendeve të forta në fushën e lojës duke shkaktuar goditje të zyrtarit të ndeshjes dhe ndërprerje të përkohshme të lojës u dënua me zhvillimin e tetë ndeshjeve jashtë fushës.

28 mars 2012–
Lushnja, për hedhje të sendeve të forta në fushë, u dënua me një ndeshje pa praninë e shikuesve. Këlcyra dhe Naftëtari, nga 2 ndeshje.

6 prill 2012– Skrapari, për akte dhune ndaj zyrtarëve dhe ndërprerjen e përkohëshme të ndeshjes, u dënua me gjashtë ndeshje pa praninë e shikuesve.

19 prill 2012 -
Lushnja, për hedhje të sendeve të forta në fushë, u dënua me një ndeshje pa praninë e shikuesve.

19 prill 2012 – Skrapari për akte dhune ndaj zyrtarëve dhe ndërprerjen e ndeshjes, u ndëshkua me heqjen e 3 pikëve, humbjen e ndeshjes 3-0 dhe tetë ndeshje në fushë asnjanëse.

26 prill 2012–
Gramshi, për hedhje të sendeve të forta në fushë, u dënua me një ndeshje pa praninë e shikuesve.

3 maj 2012–
Besëlidhja për hedhje të sendeve të forta me pasojë ndërprerjen e ndeshjes u ndëshkua me katër ndeshje pa praninë e shikuesve.


Zyrtarë dhe trajnerë të pezulluar

15 shtator 2011 - Zyrtarët Tiranës, Refik Halili dhe Riza Hicka, për sjellje të keqe ndaj zyrtarëve të ndeshjes së Superkupës së Shqipërisë, u pezulluan me nga tetë ndeshje secili dhe nga 500 mijë lekë gjobë.

27 shtator 2011 –
Trajneri i Apolonisë, Stavri Nica, për përhapje të fakteve të pavërteta ndaj zyrtarëve të FSHF-së u pezullua tre muaj dhe u gjobit me 300 mijë lekë.

27 shtator 2011 –
Zv. trajneri i Pogradecit, Thanas Papa, për thirrje të braktisje të ndeshjes nga ekipi i tij, u dënua me 12 muaj pezullim dhe 200 mijë lekë gjobë.

5 tetor 2011 –
Trajneri i Himarës, Luan Birçe, për sulm dhe dhunë ndaj zyrtarëve u dënua me 24 muaj pezullim nga aktivitetet sportive dhe 250 mijë lekë gjobë.

2 nëntor 2011–
Presidenti i Flamurtarit, Shpëtim Gjika, për sjellje të keqe ndaj zyrtarëve, në ndeshjen Bylis-Flamurtari, u pezullua tetë ndeshje dhe u gjobit me 500 mijë lekë.

2 nëntor 2011 - Spektatori Dashnor Sula për fyerje të zyrtarëve të ndeshjes, Laçi-Shkumbini, u pezullua tetë ndeshje nga aktivitetet.

9 nëntor 2011– Presidenti i Besëlidhjes, Gjok Noka, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes u dënua me tetë javë pezullim.

9 nëntor 2011–
Trajneri i Bylisit, Naxhi Shensoi, për sjellje të keqe ndaj zyrtarëve të ndeshjes, u pezullur me dy ndeshje.

23 nëntor 2011 –
Zyrtari i Flamurtarit, Përparim Lushaj, për sjellje të keqe dhe provokim të kundërshtarit, u pezulluar tri ndeshje.

7 dhjetor 2011-
Presidenti i Laçit, Pashk Laska, si dhe zyrtarët Ardian Laska dhe Kastriot Rama, për dhunë ndaj zyrtarëve të ndeshjes u pezulluan 24 muaj dhe u gjobitëm me nga 500 mijë lekë.

21 dhjetor 2011 – Trajneri i Pogradecit, Ylli Çekiçi, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes u pezullua me tetë ndeshje dhe 100 mijë lekë gjobë.

21 dhjetor 2011 –
Trajneri i Domosdovës, Erald Karriqi, u pezullua tetë javë dhe 100 mijë lekë gjobë, ndërkohë që zyrtari i këtij klubi, Asqeri Karriqi, për dhunë u dënua me 18 muaj dhe 100 mijë lekë gjobë.

3 shkurt 2012 – Zv. trajneri i Skënderbeut, Lorenc Hysi, për sjellje të keqe ndaj kundërshtarit, u pezullua e dy ndeshje dhe me 100 mijë lekë gjobë.

3 shkurt 2012– Shefi i klubit të Flamurtarit, Geri Çipi, për nxitje të braktisjes së ndeshjes u pezullua 12 muaj nga aktivitetet futbollistike.

28 mars 2012 - Trajneri i Vlorës, Albert Haxhia, për ofendim të zyrtarëve të ndeshjes dënohet me tetë ndeshje pezullim nga aktiviteti.

6 prill 2012– Trajneri i Kastriotit, Ramadan Ndreu, për shkak të fyerjeve të përsëritura ndaj zyrtarëve të FSHF-së, u dënua me dy ndeshje pezullim dhe 100 mijë lekë gjobë.

19 prill 2012 – Trajneri i Kastriotit, Ramadan Ndreu, për shkak të fyerjeve të përsëritura ndaj zyrtarëve të FSHF-së, u dënua me përjashtim përjetë nga aktivitetet futbollistike.

19 prill 2012 – Zyrtari i Skraparit, Arian Kacille, dhe ai i Këlcyrës, Ilir Dervishi, u pezulluan nga tetë ndeshje për ofendim të zyrtarëve.

3 maj 2012 -Zyrtari i Kukësit, Saimir Xhetani për protestë dhe sjellje ofenduese ndaj zyrtarëve u pezullua dy ndeshje dhe u gjobit me 50 mijë lekë.

9 maj 2012 – Zv. presidenti i Shkumbinit, Dashnor Sula, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarëve u pezullua me 10 ndeshje dhe 500 mijë lekë gjobë.

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16