Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
SKEDAT
02 Nentor 2013 - 05:35
Leja për ndërtim dhe miratimi i
sheshit u dhanë në një ditë
Në mbledhjen e datës 17 gusht 2010 të KRRT-së së Vlorës, miratimi i sheshit të ndërtimit dhe lejës së ndërtimit të objektit disa katësh është dhënë brenda një dite. Sheshi i ndërtimit ka qënë në listë në rradhën e gjashtë, ndërkohë që fill pas kësaj në rradhën e shtatë, këshilli ka miratuar lejën e ndërtimit për subjektin “G.B.A Konstruksion”. Sapo është marrë leja për sheshin dhe ndërtimin, është vendosur fillimi i punimeve, duke mos respektuar asnjë kriter. Të gjithë gurët dhe inertet e nxjerja nga gropa ku do të ndërtohej pallati, janë hedhur në det dhe për pasojë thuajse i gjithë pallati është ndërtuar në shtratin e detit. Ndërkohë që për të justifikuar një gjë të tillë, brenda në det janë hedhur gurë, me qëllim shtimin e sipërfaqes së tokës, duke bërë që pallapti të ketë dhe një oborr, rreth 2.5 dynym, që e cila sipas ekspertëve dhe fotove satelitore nuk ka ekzistuar asnjëherë. E gjithë sipërfaqja është përfituar nga shtimi në mënyrë artificiale e tokës në shtratin e detit.

Shkrimi u publikua sot (2.11.2013) në gazetën Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com)

3 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ciu basha dhe klani i berishes 8 vjet i dukej vetja pronare te shqiperise dhe qe mund ta shfrytezonin sipas qefit dhe oreksit. po mire ne kohen e tyre qe i gjithe shteti ishte sherbetor i bindur i padroneve te pd po tani keto pafytyresi duhen shembur pa humbur kohe dhe pasurite marramendese qe keta kusare i kane grabitur shqiperise duhen kofiskuar dhe burg per keta kriminele te shqiperise. ndryshe ky vend nuk behet
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45