Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
05 Tetor 2017 - 16:27
​Mamografë në të gjithë
vendin, ja kalendari lëvizjes
Ashtu sikurse ishte lajmëruar nga ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, mamografitë lëvizëse do të shkojnë në të gjithë vendin për të kryer vizita falas për depistimin e kancerit te gjirit Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka publikuar kalendarin e lëvizjes së mamografëve, ku përkatësisht janë:
 
Në Librazhd Nga data 25 Shtator- 6 Tetor 

Në Fier  Nga Data 9 Tetor – 11 Tetor

Në Vlorë Nga data 13 Tetor – 17 Tetor 

Në Gjirokastër Nga data 18 Tetor .- 21 Tetor

Në Përmet   Nga data 22 Tetor – 25 Tetor

Në Lezhë  Nga data 26 Tetor  - 31 Tetor

Në Kukës  Nga data 1 Nëntor  - 4 Nëntor

Në Dibër  Nga data 7 Nëntor – 11 Nëntor 
Shërbimi do te ofrohet nga e hëna në të premte - ora 08:00-14:00. Shërbimi i Mamografisë Mobile do të ofrohet pranë Drejtorisë së Shëndetit Publik të rrethit tuaj. Gjithashtu, me urdhër te Ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, gjate muajit tetor mamografitë do të kryhen edhe pasdite.

Në Spitalet Rajonale, Bashkiake, Poliklinika, shërbimi do të ofrohet: Nga e hëna në të premte ora 08:00- 18:00; Të shtunën ora 09:00-14:00

Mamografitë kryhen në:

Spitalin Rajonal Shkodër

Poliklinikën Shkodër

Spitalin Rajonal Elbasan

Poliklinikën Korçë

Poliklinikën Qendrore Tiranë

S.U.O.GJ.”Mbretëresha Geraldinë”

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41