Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
07 Tetor 2017 - 20:41 | përditesuar në 22:08
​Spanjė, fėmijėt me sindromė down
modelė pėr 1 ditė nė Madrid
Kjo qė shihni nė fotot e mposhtme ėshtė njė akt, i cili tė bėnė mė tė ndjeshėm mė social dhe rrjedhimisht mė tė pėrgjegjshėm pėr vendin ku lind dhe pėr njerėzit qė tė rrethojnė. Tė jesh i ndjeshėm pėr njerėzit qė tė rrethojnė edhe kur nuk janė  tė njejtė mė ty, kjo ėshtė natyra e vėrtetė njerėzore.

Njė paradė e veēantė  ėshtė mbajtur nė madrid nė javėn e Modės “Petite”, kjo ishte  njė paradė e modeste kushtuar tė rinjėve tė sponsorizuar nga El Corte Ingles.

Disa fėmijė me sindromėn  Down  kanė marrė pjesė nė kėtė paradė mode , e cila ėshtė  mbėshtetur nga  Fondacioni Spanjoll Garrigou. Ky fondacion  mbėshtet  fėmijėt e tė rinjtė me aftėsi tė kufizuara nė kėtė qytet, por jo vetėm.Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com
 
 

 

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278