Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:07 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
07 Tetor 2017 - 15:13 | përditesuar në 17:59
Dita Botėrore e punės sė denjė
Sindikatat paralajmėrim qeverisė
“Dita botėrore e punės sė denjė” ėshtė pėrkujtuar edhe nė Tiranė, teksa kreu i Konfederatės sė Sindikatės, Kolė Nikollaj ,ka pėrfituar nga rasti pėr t’i bėrė apel qeverisė tė shohė me kujdes politikat e saj sociale.

Konfederata e Sindikatave i kujtoi qeverisė sė duhet tė shohė me seriozitet kėrkesat e saj pėr kontrata kolektive, rritjen e pagės minimale dhe statusin e punėve tė vėshtira pasi nė tė kundėrt do pėrballet me protesta.

Duke u ndalur tek statusi i minatorit Kol Nikollaj u shpreh se Sindikatat e kanė ēuar projektligjin nė kuvend qė nė muajin maj, ndėrsa shtoi qė tė mos behet politike me njė ēėshtje kaq sensitive.Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
...... " Ma ke marre nga goja"- do rrosh me shume thuhet popullorce. Asnje fjale me shume, kaq doja te thoja. Por duhet me shtu ...Shqiperia, vendi im i dashur, vendi me i bukur ne bote, nje vend i bekuar nga "ZOTAT", eshte kthyer ne nje " teater kukkullash" te rendomte, ku te gjithe "aktoret" e tij edhe pse me universitete "vitrine" e " kristali",jane teper banal dhe vulgare deri ne peshtirosje. Sa dhimbje u jep kjo shqiptareve,krenarise se tyre! Sa pa vlere eshte jeta pa dinjitet!
avatar
Anonim
Sindikalisti Kemi sindikata ne shqiperi???
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278