Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
10 Gusht 2017 - 15:06 | përditesuar në 15:21
Durrės, vendosen kullat e vrojtimit,
por pa roje, bashkia nuk merr masa
Tjetėr realitet nė bregdetin e Durrėsit pėrsa i pėrket sigurisė sė pushuesėve.

Pas kronikave tė Report tv pėr mungesėn e rojeve bregdetare dhe kullave tė vrojtimit, pronarėt e resorteve dhe tė plazheve private kanė marrė masa  pėr t’u hedhur hij syve, mediave dhe Bashkisė sė Durrėsit.

Kjo e fundit para pak ditėsh tha qė do tė gjobiten dhe do t’i hiqen licencat bizneseve qė nuk pėrmbushin kriteret.
 
“Me urdhėr direkt tė Kryetarit tė Bashkisė, brenda kėtij muaji do tė plotėsohen tė gjithė plazhet me vendvrojtime pėr sigurinė, ku do tė ketė kulla vrojtimi, persona tė cilėt do tė kryejnė vrojtimin dhe masa tė tjera tė sigurisė. Ēdo veprim jashtė kėtij kriteri, do jetė jo vetėm i pezulluar, por edhe i ndėshkuar me masa tė tjera tė fuqishme. Pra data 31 qė ėshtė ditė e hėnė do ti gjejė nėn veprimin e forcės sė ligjit”, u shpreh Drejtori i Tatimeve nė Bashkinė Durrės, Avdyl Koka.  
 
Ultimatumet e Bashkisė sė Durrėsit ishin vetėm pėr reklamė mediatike pasi situata ėshtė e njejtė edhe sot.

Pėrveē kullave tė vrojtimit nė plazhin e Durrėsit nuk shikohet asnjė roje  tė cilėt duhe tė jenė duke vėzhguar zonėn pėr tė cilėn ata janė tė ngarkuar ta shikojnė.

Bizneset thonė se kanė roje, ndoshta ata pėrdoren vetėm pėr kohėn kur futen pėr tu larė familjarėt e tyre, ndėrsa pėr pushuesit nuk ka rėndėsi se cfarė ndodh.

Edhe ato kabina qė janė tė vendosura janė jasht ēdo standarti pasi lartėsit e pėrcaktuara me ligj nuk i pėrmbushin, pajisjet pėr vėzhgim apo edhe pėr shpėtimin e pushuesve ka vetėn nė njė prej tyre.

Tė gjitha kullat janė vetėm ca ngrehina nė tė cilat shkruhet “Bashkia Durrės” por qė nuk kanė asgjė nė to, as roje as pajisje dhe asgjė tjetėr.

Redaksia Online
E.S /shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43