Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
11 Shtator 2017 - 12:56 | përditesuar në 14:11
Fier, mėsuesja del nė pension
nxėnėsit nė mėshirė tė fatit
Fillimi i vitit tė ri shkollor ka gjetur pa pėrgatitur Drejtorinė Arsimore tė  Fierit , pasi njė klasė e katėr nė shkollėn 9 vjeēare “Naim Frasheri” nuk ka mėsuese.

Shkak pėr kėtė ėshtė dalja nė pension e mėsueses ekzistuese.

Sot nė klasėn e katert “b” ndodhej vetėm psikologia , e cila ishte pėr kujdestarinė e njė fėmije me aftėsi tė kufizuar.

Tė revoltuar nga ky fakt, prindėrit shprehen se prisnin tė vinte njė mėsuese e re, por nuk ka ardhur.

Ata thonė se Drejtoria Arsimore ashtu dhe drejtoria e shkollės duhet tė kishin marrė masat pėr tė sjellė njė mėsuese tė re dhe jo  tė lihen nė kėtė formė fėmijėt. 

“Mėsuesja qė e ka marrė qė nga klasa e parė deri tė nė tretė ka dalė nė pension. Ka tre muaj qė ka dalė nė pension. Drejtoresha dhe DAR ka kaq kohė qė nuk janė  interesuar se me kė do tė shkojnė nė klasė nxėnėsit, ne kemi shkuar tek DAR kemi folur me drejtoreshėn,kemi kėrkuar mėsuese por asgjė” shprehet nė nga prindėrit

Tė pyetur nė lidhje me problemin, Drejtoria e shkollės nuk jep asnjė pėrgjigje.

Ndėrsa fėmijėt janė nė pritje deri sa drejtoria e shkollės tė kthjellohet pėr tė emėruar njė mėsues tė ri.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com
 

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
fieri ky vend pune eshte shitur 5 miljon lek ...
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Edi Rama: Ligji i Luftės nga Greqia do t'i mbetet historisė
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15