Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 04:44 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sociale
09 Gusht 2017 - 14:47
Fier,mungesa e bojës së printerit
punojnë vetëm 2 rajonet e zyrës civile
Këto muaj shënojnë flukse të mëdha të qytetarëve në zyrat e gjendjes civile.

Por banorët në qytetin e Fierit përballen me vonesa  për shkak se në katër rajonet e gjendjes civile vetëm dy prej tyre punojnë.

Shkak mësohet se është mungesa e bojës për printeret, furnizimi i së cilës bëhet nga Ministria e Brendshme.

Zyrat e gjendjes civile në fakt punojnë me ngarkesë të madhe prej të paktën tre muaj.

Por kulmi arrin pikërisht në këto muaj kur emigrantë të shumtë kthehen për pushime dhe kërkojnë dokumente të ndryshme.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Albam O bo bo mungon boja e printerit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
​Balliu:Komisionerėt e PD u shitėn jemi tė hapur pėr bashkėpunim 
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/08/2017, Viti VII - NR.197