Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
09 Tetor 2017 - 10:02 | përditesuar në 10:58
FOTO/ Rritet siguria pėr vrapuesit
dhe pedaluesit tek Parku i Liqenit
Tė gjithė tė apasionuarit pas ecjes dhe vrapimit nga Parku i Madh i Liqenit tashmė do tė kenė mė shumė mundėsi dhe njė siguri edhe mė tė lartė pėr jetėn e tyre. Bashkia e Tiranės ka punuar gjatė gjithė fundjavės pėr tė pėrkufizuar nė tėrė gjatėsinė korsinė provizore pėr ecjen, vrapin, pedalimin nė rrugėn dytėsore nė kufi me Parkun e Madh tė Liqenit Artificial.
 
Pėrmes vendosjes sė kordonit sinjalizues e mbrojtės pėr vrapuesit e pedaluesit qė frekuentojnė rrugėn dytėsore nga ana jugore e Parkut tė Madh, deri nė pėrfundimin e unazės sė re pedonale brenda Parkut, tashmė jeta e qytetarėve do tė jetė mė e sigurtė dhe tė ushtrojnė tė lirė pasionin e tyre. 
 
APR ka ndėrmarrė njė sėrė projektesh pėr shtimin e hapėsirave publike gjithėpėrfshirėse nė funksion tė rritjes sė cilėsisė sė shėrbimit ku vlen tė pėrmendet Kėndi i Lojėrave, Kėndet e Forcės, Fushat Multisportive, rikonstruksioni i Teatrit tė Hapur, ēezmat dekorative, stola, kosha, ndriēim, rrjet rrugor, etj.


 
vrapuesit

siguria tek liqeni

siguria tek liqeni

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278