Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
05 Tetor 2017 - 18:28 | përditesuar në 18:51
Hiqen inertet tek Piramida, Veliaj: 
S'lejojmė ndotjen e trashėgimisė 
Bashkia e Tiranės ka nisur punėn pėr rehabilitimin e Piramidės dhe tė zonės pėrreth saj, e cila ishte pushtuar nga mbetjet dhe inertet. Qė nė orėt e para tė mėngjesit, punonjės tė Bashkisė kanė nisur punėn pėr heqjen e inerteve duke i kthyer kėsaj hapėsire tė qytetit dinjitetin e munguar nė sytė e turistėve tė shumtė vendas dhe tė huaj qė vizitojnė Tiranėn. 

 “Nuk mund tė lejojmė askėnd qė ndot objektet e trashėgimisė kulturore! Nisėm aksionin e largimit tė inerteve pėrreth Piramidės, pėr t'i kthyer dinjitetin qytetit”, shkruan Veliaj nė Facebook. Piramida do tė jetė e hapur pėr kėdo qė ka njė ide qė do t’i shėrbejė qytetit, duke u shndėrruar nė njė hapėsirė funksionale pėr qytetarėt me aktivitete e evente tė natyrės artistike e kulturore.Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41