Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
07 Tetor 2017 - 10:00 | përditesuar në 13:54
"Integral", konsulencė pėr studime
jashtė vendit pėr studentėt shqiptarė
Kompania Integral, qė ofron konsulencė pėr studime jashtė vendit, ka organizuar si ēdo vit turin e edukimit nė disa qytete tė Shqipėrisė: Korēa, Gjirokastra dhe Vlora. Pėrmes prezantimeve,studentė dhe prindėr kanė pasur mundėsinė tė takohen me pėrfaqėsuesit e kolegjeve dhe universiteteve elitare nga Britania e Madhe, Europa dhe Amerika. Jack Joseph ka ardhur nga d'Overbroeck's Oxford pėr t'u takuar me studentėt nė Shqipėri.

Ka shumė studentė tė talentuar nė Shqipėri qė kanė dėshirė tė studiojnė jashtė. Kemi qenė nė disa shkolla pėr t’ju thėnė atyre sesi duhet tė aplikojnė pėr studime nė Britani dhe nė vende tė tjera dhe pėr t'i ndihmuar rreth procesit tė aplikimit”, shprehet ai.

Rachel Scannell nga “Bromsgrove School” tregon pėr rėndėsinė e konsulencės.

“Kemi pasur njė javė fantastike ku kemi takuar shumė femijė dhe familjarėt e tyre. Ata duhet tė jenė shumė tė kujdeshėm pėr tė zgjedhur atė qė duan, ndaj ne jemi pėrpjekur t'i kėshillojme qė ata tė zgjedhin universitetin mė tė mirė", shprehet Rachel.

Ndėrsa Anthony Kay nga “Abbey DLD Group of Colleges” na njeh me procedurat e aplikimit.

“Sė pari duhet plotėsuar formulari qė gjendet online. Faza tjetėr perfshin njė interviste ose test me shkrim pėr te provuar nivelin e tyre te anglishtes. Me pas mund tė gjykohet nėse ai vend ėshtė mė i miri pėr tė. I gjithe procesi pėrfundon nė pak javė”, thotė Anthony.

Integral me njė ekperiencė 25 vjeēare nė fushėn e edukimit dhe me njė staf tė kualifikuar ofron konsulencė falas dhe mbėshtetje pėr tė gjithė procesin e aplikimit nė shkollat e mesme, universitete, kampe verore dhe kurse gjuhe nė vende tė ndryshme tė botės. Selia e saj qendrore ndodhet nė Sofje tė Bullgarisė dhe ka rreth 12 zyra ne 4 vende nė Ballkan.
 
Redaksia online
D.T/Shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41