Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
07 Tetor 2017 - 08:17 | përditesuar në 10:35
Lista e ish- tė pėrndjekurve
politikė qė kanė lekėt gati
Ministria e Financave u ka bėrė apel ish-tė pėrnd­jekurve politik, qė tė dorėzojnė dokumentat pėr tė marrė kėstin e parė ose tė dytė. Janė 450 trashgimtarė tė cilėt kanė gati kėstin, por u mungojnė dokumentat si certifikatė, numėr llogarie apo prokurė. Pėr kėtė arsyje, financat kanė ripublikuar listėn e trashgimtarėve qė duhet tė paraqiten pranė zyrave pėr tė dorėzuar dokumentat.

“Tė gjithė trashėgimtarėt e ish tė dėn­uarit duhet tė sigurohen pranė bankės nė tė cilėn kanė hapur llogarinė, qė llogaria e tyre ėshtė aktive. Nė rast se llogaria nuk ėshtė aktive, shuma e dėmshpėrblimit kthehet mbrapsht nė buxhet duke sjellė vonesa dhe ndėrlikime tė panevojshme.

Kur kemi ndryshim tė identitetit, Emėr/ Mbiemėr, apo nė rastet kur nė certifikatė ndryshon emri ose mbiemri, qoftė edhe me njė gėrmė tė vetme nė krahasim me dėshminė e trashėgimisė apo prokurės, kartės sė identitetit dhe ēdo dokumenti tjetėr tė nevojshėm, duhet medoemos qė nė tė gjitha dokumentet emrat tė jenė tė njėjtė me atė qė ėshtė shkruar nė certifikatėn e lėshuar nga gjendja civile. Nė raste se ka transkriptime tė gabuara gjatė kohės nga njė certifikatė e njė peri­udhe tė caktuar, atėherė kėto ndryshime duhet tė pasqyrohen brenda formatit tė certifikatės apo edhe tė njė vėrtetimi tė veēantė tė lėshuar nga zyra e gjendjes civile.

Nė rastet e ekzekutimeve kapitale pa gjyq, ėshtė i domosdoshėm njė vendim fakti gjykate qė vėrteton vdekjen, plus njė certifikatė negative tė lėshuar nga zyra e gjendjes civile. Nė rastet kur pėr arsye tė njohura nė gjendjen civile nuk ekzistojnė dokumente tė periudhės pėrkatėse dhe ky fakt vėrtetohet nga gjendja civile, i interesuari ėshtė i detyruar tė bėj njė gjyq fakti, tė cilin edhe nė kėtė rast si nė pikėn mė lart, duhet ta shoqėrojė me njė certifikatė negative”, - thotė Ministria e Financave.Redaksia Online
D.T/Shqitparja.com

 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Loni Ky servili me emrin Niku ose ėshtė ndonjė njeriu i afźrt i Arben Ahmetajt ose ėshtė vet Arben Ahmetaj!?!?!?! Po pse O i mjerė i plasi Trapi Shqiptarėve se ju po paguani akoma Banditėt dhe Hajdutėt e Koteceve akoma mbas 27 Vjetėve!!?!! Shqiptarėt e kanė Ekonominė copē copė kurse Arben Ahmetaj bėn Zemėr Gjerin me Lekėt e Shqiptarėve dhe del e shėtit Ballkanin me “RANGE”ROVER 150.000 €URO!Ku i gjeti Lekėt Ky HAJDUT sepse nė vėndet e BEsė nuk ka mēsues me makinė LUKSI as nė USA e KANADA?!?!?!?!?!?!?
avatar
Anonim
niku pune e shkelqyer nga ana e ministrise se financave per fjalen e mbajtur duke i demshperblyer me radhe te gjithe kategorin e ish te perndjekurve politik, per here te pare nuk po sorollaten me neper zyrat e shtetit, si dhe informimin e sakte per plotesimin e dokumentave per perfitimin ne kohe te pjeses financiare,
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41