Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:37 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
10 Shtator 2017 - 20:52 | përditesuar në 21:02
Mjerimi i familjes nė Fier,ndihma
e parė pas apelit nė Report Tv
I menjėhershėm ka qenė reagimi i njė biznesi nė qytetin e Fierit pėr familjen e varfėr tė dy binjakėve, pas transmetimit tė kronikės nė Report Tv.
 
Firma Krasniqi ju dhuroi fėmijėve njė shume parash pėr tė hequr shpenzimet e shkollės.
 
Dy binjakėt nga Fieri qė nuk kishin mundėsi ekonomike pėr tė blerė librat dhe ēantėn e shkollės, falė ndihmės modeste nga njė biznes, tė hėnėn do tė shkojnė nė shkollė si gjithė moshatarėt e tyre tė klasės sė katėrt.
 
Pas kronikės tė transmetuar nė Report Tv pėr varfėrinė ku gjendej familja fierake, biznesmeni Saimir Krasniqi i shoqėruar nga mėsuesi Ilirjan Gjika i dhuroi familjes nje shume parash.
 
 “Kjo familje, kėta fėmijė tė kishin njė fillim normal tė vitit shkollor dhe sėbashku me pėrfaqėsuesin e firmės “Krasniqi”dhe unė si veprimtar shoqėror erdhėm pėr tė mundėsuar kėtė ndihmė tė vogėl”, shprehet mėsuesi Ilirjan Gjika.
 
Saimir Krasniqi i premtoi familjes se do ti ndihmojė vazhdimisht pėr tė lehtėsuar sado pak varfėrinė e kėsaj familje
 
Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Sifi Krasnoqi me chestin e tij human tregon se ka shpirt te mire dhe zoti i dhant shendet . Bisnesi duhet te jeti pari ne keto raste se shteti "ka halle te tjera"
avatar
Anonim
Ornela Hitaj Po shteti ku eshte ?! Pse nuk ndihmon keta njerez te gjore! Jemi ne vitin 2017 ,te shkretet shqiptare qe vuajne akoma per gjera te tilla,nese nuk ka biznesmen qe te ndihmojne i bie qe keta njerez te vdesin ne meshire te fatit
avatar
Anonim
Arber Prifti Falenderime Krasniqve Zoti ja befte mbare, ishalla ven doren ne zemer edhe njerez tjer per familjet ne nevoje
avatar
Anonim
Dritan velliu fier Hallall ta ket firma krasniqi shembull per te tjeret.
avatar
Anonim
Ilir Toska Respekte per Z.Krasniqi qe ka ndihmuar kete familje
avatar
Anonim
Adi Bravo
avatar
Anonim
Orest Ikonomi Bravo ju qofte firmes Krasniqi per kete veprim human qe keni bere. Zoti jua befte mbare !
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43