Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale Kristi Gongo
08 Janar 2018 - 14:30 | përditesuar në 20:09
Tiranė, 17-vjeēarja luftė me
tumorin, familja apel pėr ndihmė
Nėna: Nuk kam bukė pėr t’i dhėnė
Ministria e Shėndetėsisė ofron ndihmė
Pėrveē skamjes me tė cilėn pėrballen ēdo ditė, familjes Patoku i ėshtė shtuar njė problem mė shumė. Vajza e tyre 17 vjeēare, pas shtatzėnisė ėshtė diagnostikuar me tumor. Lindita Patoku ka nevojė imediate pėr mjekim jashtė vendit, pasi mjekėt nė Shqipėri nuk i japin shpresė.

Mamaja e Linditės, Antoneta Patoku rrėfen pėr Report Tv me sytė e pėrlotur por me njė zė tė vendosur para vajzės se do bėjė ē’tė jetė e mundur pėr ta shėruar, ndaj kėrkon ndihmė pėr tė.

“Unė kam qenė nė punė, kam dalė nga puna nė momentin kur vajza u sėmurė. Kam 4 muaj qė po bredh vetėm nėpėr spitale. Shkova e shtrova nė spital dhe mė thanė pėr mua merre dhe ik, sepse ne nuk mund tė bėjmė mė shumė. Dhe i kam thėnė doktorit si mund t’ia thoni nėnės kėtė fjalė. Unė kėrkoj ndihmė qė ta ēoj vajzėn jashtė shtetit, ta kuroj atje”, tha Antoneta.

Lindita ka nevojė pėr lėngje dhe ushqim tė pėrzgjedhur, por familja Patoku nuk mund t’ia plotėsoj pasi tė 8 pjesėtarėt e familjes janė tė papunė. “Ah sa e mėrzit jam, nėna do vetėm ta shoh vajzėn siē e ka pasur. Kur nuk ha, kur nuk pi vajza ime, mė pikėllon shpirti”, tregon mamaja e Linditės. E vetmja gjė qė ka mundur tė sigurojė Antoneta pėr tė ushqyer mirė vajzėn e saj dhe nipin qė sapo i ka lindur, ėshtė njė shtrydhėse frutash, e cila ėshtė e vendosur nė karrigen e shtrembėruar nė shtėpinė e varfėr tė tyre. 

Apeli pėr ndihmė

Numri i telefonit ku mund tė kontaktoni familjen e Linditės: 

Mobile: +355 67 62 54 415


d.b/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
shteti ndihmoni kte vajxe te re o ministra,o shtet kurve,vereni doren ne zemer si per femijen tuaj,zoti e sherofte
avatar
Anonim
Shqiptarja.com Eri, tė lutem shkruaj nė emailin e Shqiptarja.com, [email protected] pėr tė tė dhėnė numrin e telefonit tė mamasė sė Linditės. Stafi i Shqiptarja.com
avatar
Anonim
Eri Flm shqiptaria.com do ju shkruaj ne email
avatar
Anonim
Loshi Mund te na jepni ndonje adrese kontakti se si mund te kontribuojme sadopak
avatar
Anonim
Eri Si mund te lidhemi me kete familje per te dhen nje kontribut
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45