Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 06:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sociale
11 Gusht 2017 - 21:24 | përditesuar në 21:40
Ujėrat e zeza derdhen nė plazhin
e Sarandės, alarmohen pushuesit
Pas Ksamilit, ujėrat e zeza janė kthyer nė shqetėsim edhe pėr pushuesit nė plazhet e Sarandės. 

Pasditen e sotme, plazhi publik i Sarandės ėshtė bėrė vend depozitimi i ujėrave tė zeza, duke shkaktuar jo pak irritim tek turistėt e shumtė tė cilėt kanė frekuentuar qytetin nė skaj tė vendit pėr tė kaluar pushimet e tyre. 

Ndotja e plazhit ka bėrė qė pushuesit ta braktisin atė brenda pak minutash, megjithėse shėrbimet e bashkisė sė Sarandės kanė ndėrhyrė nė kohė pėr tė pastruar zonėn nga ujėrar e zeza.

Rreth dy javė mė parė, shpėrthimi i ujėrave tė zeza nė rrugėt e Ksamilit bėri qė tė derdheshin nė det. Ku pėr rrjedhojė pushuesit braktisėn plazhin pėr shkak tė ndotjes masive. 


Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
mario si nje nga saranda do te thoja se kjo ne sarande eshte normale sepse ai nuk ka qene kurre plazh dhe jane derdhur dhe ne kohen e enverit aty. por idiotat kryetaret e bashkise qe kane qene lejuan qe te hidhej rere dhe te behej plazh dhe aty. krimi me i madhe qe ju be sarandes jane prishja e pllakave.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
​Balliu:Komisionerėt e PD u shitėn jemi tė hapur pėr bashkėpunim 
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/08/2017, Viti VII - NR.197