Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
12 Janar 2018 - 10:22 | përditesuar në 13:32
VIDEO/Rama këshilla qytetarëve:
Mos blini mish të pakontrolluar
Siguria ushqimore në vend mbetet një shqetësim jo i vogël për shkak të tregtimit të mjaft produkteve jashtë standardeve. Qeveria ka ndërmarrë një plan masash kryesisht për kontrollin e thertoreve dhe dyqaneve ku tregtohet mishi. 

Jo pa qëllim kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një mesazh drejtuar qytetarëve që të konsumojnë produkte të kontrolluara. Në videon e publikuar nga kreu i qeverisë në Facebook, e titulluar "Mish i sigurt mbron familjen tuaj", këshillohet që qytetarët të shmangin blerjen e mishit në dyqane të palicencuara. 

"Dhe me këtë ftesë për të bashkuar forcat me çdo familje shqiptare në garantimin e ligjshmërisë e standardeve në tregëtinë e mishit në vend, për sigurinë dhe cilësinë që duam në tryezat tona, ju uroj një ditë të mbarë", thuhet në postimin e Ramës. Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Levi Mir se spo blejm mish te pa kontrolluar , por pyt ja esht se ku ta gjejm ate mishin e kontrolluar , se ne shqipri nuk ekzisto.
avatar
Anonim
Edi Sa i mir mishi ne milano me zgarbin dhe ore ne dor 50000€
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15