Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
08 Mars 2013 - 13:10
Ferguson: Cakir na eleminoi
Runi qëndron te Manchesteri
Pas eleminimit nga ekipi i Real Madridit dhe akuzave të rënda ndaj arbitrit turk që gjykoni ndeshjen Cakir, Alex Ferguson është shfaqur para mediave duke folur gjatë për Runin, Çelsin dhe të ardhme.

Fillimisht skocezi ka folur për arbitrin Cakir duke thënë se na ka dëmtuar shumë. " Kam qenë shumë i shqetësuar me gjykimin .

Bisedova për këtë edhe me stafin tim dhe isha shumë i mërzitur por tani gjithçka është e shkuar për ne dhe mendojmë përpara për të ardhmen". Ndërsa për zërat që e largojnë Runin nga United, Ferguson i ka mohuar.

" Ju garantoj që Runi do të jetë me Manchester United edhe në vitin e ardhshëm. Unë dua të ju them se nuk kam asnjë problem të vetëm me Runin dhe se lënia rezervë ishte vetëm vendim taktik" përfundoi Ferguson
Dylber Balla

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175