Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
09 Tetor 2017 - 22:54
Humbja me Italinë, Sadiku: Luajtëm
si të barabartë, por ai gabim...
Sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Sadiku ka deklaruar se Shqipëria luajti si e barabartë me Italinë, por në fund u ndëshkua nga një gabim në mbrojtje. "Luajtëm si të barabartë. U ndëshkuam nga një gol. Me pak fat do kishim shënuar pastaj ndeshja do të ishte ndryshe”, tha ai për RTSH. Më tej Sadiku zbuloi se ishte ai lojtari që i mori fanellën Bufonit.

"Është një legjendë. Ja kërkova gjatë një goditje nga këndi dhe më tha ta jap”, tha ai. “Ishim pak të pafat pasi po të kishim shënuar ndonjë gol do rridhte ndryshe loja. Duhet t’i kishim shfrytëzuar ato gabime të vogla, por nuk…”, shtoi më tej Sadiku.

Redaksia Online
l.q/Shqiptajra.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246