Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
10 Tetor 2017 - 00:23 | përditesuar në 00:40
Ilir Meta: Mirėnjohje Lorik Canės
pėr kontributin nė Kombėtare
Presidenti Republikės, Ilir Meta ka pėrshėndetur tėrheqjen e ish-kapitenit tė kombėtares nga futbolli.


Meta ka shprehur mirėnjohje ndaj kapitenit Cana, duke e falenderuar pėr kontributin e dhėnė nė kombėtare.


Presidenti Meta ishte pranishėm nė stadium nė ndeshjen pėrmbyllėse tė eleminatoreve mes Shqipėrisė e Italisė.


Homologu i tij, Presidenti Republikės sė Kosovės, HashimThaēi ishte nė krah me Metėn, tė cilėt ndoqėn sė bashku ndeshjen.


Njė mbrėmje speciale kjo edhe pėr Metėn pasi shoqėrohej nga “zonjusha e parė” e vendit, vajza e tij e vogėl. 

Deklarata e plotw e Metws:

Mirėnjonje Lorik Canės, kapitenit tė Kombėtares sonė pėr gjithēka i dha Kombėtares, futbollit dhe sportdashėsve.

Falemindeti Kapiten!

ilir meta

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Eri Kujdes portofolin mbrapa Lorik.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246