Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:57 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
21 Maj 2012 - 15:22
Krimi në sportin kosovar,
tashmë pranohet dhe publikisht
Në futbollin e Kosovës ka kurdisje të ndeshjeve. Këtë e thonë troç lojtarë e trajnerë, madje edhe vetë zyrtarë të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) pranojnë se jo gjithçka është në rregull me futbollin kosovar.

Por, pavarësisht fakteve e deklaratave "drithëruese", krimi në sport mbetet pa u ndëshkuar në Kosovë. Kryeprokurori i Prokurorisë Publike Komunale të Prishtinës, Haki Geci, thotë se prej se mban këtë post, ai asnjëherë në tavolinën e tij nuk ka pasur ndonjë dosje për hetim të lajmëruar nga ndonjë organizatë sportive.

Po ashtu, edhe vetë Prokuroria nuk ka hetuar ndonjë rast me dyshimin se ka kurdisje, ndonëse për të kurdisjet e ndeshjeve, blerjet e ndeshjeve me para të mëdha dhe dallavere të tjera "më shumë janë punë e federatave që duhet të merren me pezullime dhe ndëshkime të tjera.(rb/shqiptarja.com)

16 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/07/2017, Viti VII - NR.173