Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:26 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
17 Maj 2013 - 22:52
Kupa e Shqipërisë, Çela i dhuron
Laçit trofeun duke e futur në histori
Emiliano Cela është heroi i finales së Kupës së Shqipërisë, pasi me golin e shënuar në minutën e 119' ka shkruar emrin e tij dhe të Laçit në librin e artë të fituesve të Kupës së Shqipërisë për këtë edicion.

Ndeshja ka qenë e mbushur plot me emocione dhe spektakël nga të dy ekipet që arrinin për herë të parë në finalen e Kupës së Shqipërisë. Koha e rregullt e ndeshjes ka përfunduar në barazim pa gola,

po ashtu edhe pjesa e parë e shtesës së parë, ndërsa në shtesën e dytë të ndeshjes, kur të dy ekipet po shkonin drejt penalltive, Emiliano Cela përfiton nga një rrëmujë në zonën e Bylislit pas një krosimi të Vucajt duke dërguar topin në rrjetë dhe ngritur gjysmën e stadiumit në peshë.

Kështu Laci shkruan emrin në librin e artë të fituesve të trofeut të Kupës së Shqipërisë ,por edhe të të vetmit trofe të fituar në historinë e klubit. Pas këtij triumfi Laci do të përfitojë 200 milionë lekë.
d.b/shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/07/2017, Viti VII - NR.172