Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Tetor 2017 - 03:11 | përditesuar në 03:21
Legjenda Mauro Tassotti, zbulon
11 mė tė mirėt nė histori tė Milan
Legjenda e Milanit, Mauro Tassotti, ka zgjedhur formacionin mė tė mirė tė Milanit dhe me bashkėlojtarėt e tij tė shumtė Rossonerė, duke pėrfshirė Paolo Maldinin, Andrea Pirlon, Ruud Gullitin dhe Marco van Bastenin.

57 vjeēari qė pjesėn mė tė madhe tė karrierės e kaloi nė ‘San Siro’ te Milan, nė formacionin e tij ka pėrzgjedhur lojtarė nga koha e tij, por edhe prej atyre qė kanė qenė pjesė e Milanit tė sukseseve tė vitit 2007.

Kėtė formacion Tassoti e ka zgjedhur gjatė njė interviste pėr La Gazzetta dello Sport.

Formacioni i Tassottit: Rossi; Tassotti, Nesta, Baresi, Maldini; Pirlo, Rijkaard; Donadoni, Kaka, Gullit; Van Basten./lajmi.net

milan

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14