Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
10 Tetor 2017 - 06:59
Maqedonia fiton me goleadë
iu falet golave të shqiptarëve
Maqedonia e ka mbyllur me fitore fazën e kualifikueseve për botërorin e Rusi 2018.

Fqinjët fituan me rezultanin e thellë 4-0, ndaj ekipit të fundit të grupit, Liechestein.

Fitorja është sa për statistikë pasi Maqedonia e mbylli në vend të parafundit këtë fazë kualifikuese me 11 pikë.


Ajo çka vlen të theksohet është se tre nga katër golat u shënuan nga sgqiptarë që luajnë për kombëtaren maqedone.


Serinë e golave e hapi Visar Muslia në minutën e 36’, ndërsa pjesën e parë e mbylli me rezultatin 2-0 me golin e Trajkovski në minutën e 38’.


Me rikthimin në fushë ekipi i maqedonisë i falet golave të dy shqiptarëve tjerë. Në minutën e 66’ është Enis Bardhi që trefishon rezultatin.


Rezultatin përfundimtar do ta vulosë Arijan Ademi dy minuta më vonë.

Kështu Maqedonia e mbyll me fitore falë faktorit shqiptar.

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246