Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
09 Tetor 2017 - 23:12
Mavraj: Loja e Panuccit
më e bukur se e De Biasit
Qendërmbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, tha sot në përfundim të ndeshjes me Italinë se stili i lojës së De Biazit është i ndryshëm nga ai i Panuccit. Në një intervistë për TVSH ai u shpreh se loja e Panuccit është më e bukur për tifozët, por jo gjithmonë shoqërohet me rezultat.

Çfarë skuadre gjetët pasi erdhët nga pezullimi?
Me Spanjën ishte e vështirë të ishim kompakt, ndërsa sot ishim të guximshëm. I krijuam shumë vështirësi Italisë.

Ju duhej 5% fat?
Nuk është vetëm fati. Duhet të luftosh edhe më shumë për të bërë gol. Por ne e dimë që kur hapesh më shumë, rrezikon dhe I krijon hapësira italianëve.

Jeni 55%-45% për italianët. Cili është ndryshimi i Panuccit me De Biasin?
Mënyra e lojës dallon komplet. është ndryshe nga De Biassi. Por gabojmë nëse çdo ndeshje e krahasojmë me tjetrën. Të luash në Itali, është ndryshe nga ajo në shtëpinë tonë. Sot ishte një mundësi shumë e madhe për të marrë pikë. Ne duhet të mësohemi pak. Me Maqedoninë nuk ishim aq guximtarë sa ç’kishte dëshirë trajneri.

Renditja në vend të tretë. është rritur kombëtarja, deri ku mund të shkojmë…
Pas ndeshjes me Maqedoninë më pyetën: pse jemi duke rënë. Dy javë më vonë më pyesnin: pse Shqipëria po përmirësohet. Gjërat po ndryshojnë shumë shpejt. Mënyra e lojës po ndryshon. Kjo mënyrë loje është më e bukur për tifozët, por nuk do të thotë se vijnë automatikisht edhe rezultatet.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246