Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
12 Tetor 2017 - 04:11 | përditesuar në 05:39
Memushaj pėrfundon nė listėn 
e dėshtimeve tė Seria A
Janė luajtur vetėm 7 javėt e para nė Serie A, por megjithatė, “La Gazzetta dello Sport” ka ndėrtuar formacionin me futbollistėt e dėshtuar deri nė kėtė moment nė kampionat.

Mes emrave si Bertolacci, Cerci, Douglas Costa ėshtė edhe mesfushori i Kombėtares shqiptare Ledian Memushaj.

Njė sezon mė parė ishte kapiteni dhe njė ndėr futbollistėt mė tė mirė tė Pescara-s. Por edhe pse skuadra e tij ra nė Serie B, Memushaj u transferua nė fundin e merkatosė sė verės te Benevento.

Megjithatė kur janė luajtur 7 javėt e para, vlonjati ende nuk ka arritur tė tregojė mė tė mirėn e tij, ndoshta edhe pėr pasojė tė lojės sė dobėt dhe pa rezultate tė tė gjithė skuadrės ku ai bėn pjesė, pasi deri tani kanė koleksionuar vetėm humbje dhe mbajnė vendin e fundit nė renditje me 0 pikė.

Edhe nė Kombėtaren shqiptare, nė dy ndeshjet e fundit ndaj Spanjės dhe mė pas Italisė nė Shkodėr, Memushaj nuk arriti tė ngrihej nė nivelin e treguar nė sezonin e kaluar./TCH

memushaj

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246