Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
10 Tetor 2017 - 01:36 | përditesuar në 02:15
Notat e lojtarėve nė ndeshjen me
Italinė, Mavraj e Kaēe 'on Top'
Shqipėria mundet nga Italia dhe mbyll eleminatoret nė vendin e tretė nė grup, duke arritur edhe objektivin e synuar.

Ndonėse pa shumė shkėlqim Italia arriti tė fitojė edhe pse ėshtė kombėtarja mė e dobėt e Italisė ndėr vite.

Cinikė e tė ftohtė arritėn tė marrin njė fitore minimale nė “Loro Boriēi” tė tejmbushur nga tifozėt “Kuq e ZI”.

Kombėtarja shqipėtare bėri njė ndeshje tė mirė duke krijuar raste pėr shėnim por qė nuk arritėn ti finalizonin siē duhet.

Nė kėto ndeshje trajneri Panuci ka krijuar pėrshtypjet pėr ekipin dhe ka krijuar bazat e duhura pėr eleminatoret e europanit tė ardhshėm.

Notat dhe vlerėsimet e lojtarėve pėr kėtė ndeshje:

Berisha 6.5

 Si gjithnjė deēiziv nė daljet dhe me njė personalitet shumė tė lartė. Shumė i saktė nė dy raste tė pastra. Pa pėrgjegjėsi te goli

Hysaj 6 

Kishte njė volum shumė tė madh nė lojėn e tij. I mohoi pothuaj tė gjitha mundėsitė pėr tė tentuar portėn.

Mavraj 7 

Njė lider nė skuadėr. Me qetėsinė dhe kualitetin e tij reparti difensiv ėshtė mė i ekuilibruar. Zgjidhi shumė situata tė rrezikshme.

Veseli 6

Pėrqendrim i lartė, markim i rreptė dhe koordinim i saktė nė situate tė ndryshme. Ka nevojė pėr mė shumė minuta me shokėt e skuadrės.

Agolli 6 

Deciziv nė lojėn mbrojtėse, por me pak mundėsi pėr tė ndihmuar skuadrėn nė lojėn sulmuese. Te goli, mbylli mirė kundėrshtari qė kishte mė afėr.

Kaēe 7 

Njė tjetėr ndeshje e mirė. Kokulur, shumė kilometra vrapime, shumė topa tė rikuperuar dhe me shumė vizion nė ndėrtimin e aksioneve.

Basha 6.5 

Shumė i sigurt me topin, konfidencial me kundėrshtarin. Ashtu si Kaēe, ka rikuperuar shumė topa dhe ka shtyrė mirė skuadrėn drejt sulmit.

Memushaj 5.5 

Nuk kishte saktėsinė e duhur. Vrapoi shumė, por nuk gjeti pika kontakti pėr tė ndėrtuar aksione korale drejt gjysmėfushės kundėrshtare.

Grezda 6

Nėse do tė ishte pak mė bashkėpunues nė rastin e golit, do tė ishte padyshim njė prej mė tė mirėve nė kėtė takim. Ka fantazi, iniciativė, duhet mė shumė besim.

Roshi 6 

Punoi shumė nė fazėn mbrojtėse, por ishte pothuaj memec nė lojėn sulmuese. Munguan krosimet dhe driblimet, i dubluar mirė nga italianėt

Sadiku 5.5 

Sėrish i vetėm, pėrballė njė mbrojtje pothuaj hermetike. Vrapoi, bėri presing tė lartė, por nuk kishte mbėshtetjen e duhur.

Panucci 6.5

Ndeshje e luajtur me shumė guxim, duke e parė nė sy kundėrshtarin. Zgjedhjet e formacionit tė sakta, ndoshta duhej tė ishte pak mė i vėmendshėm me zėvendėsimet.

Lila 6 

Fizikisht gjithnjė nė gjendje pėr tė ndihmuar skuadrėn. Ndihmoi nė minutat e fundit skuadrėn nė komcinacone tė mira sulmuese.

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
pjeter Berisha,portier i mire te mbron rezultatin por ne vend te kembeve ka dy copa drunj,kace pjesen e para ka gabuar shume pasime, luajti me frike,KA NEVOJE TE LUAJE ME SHUME, Memushaj shpenzoi shume dhe pjesen e dyte nuk qendronte ne kembe, Roshin e kuptoi gjith bota tani qe c'faredo lloj finte te beje vetem per te kaluar djathtas,Agolli nuk duhet te besonte ne mbulimin e Grezdes, e djallosi ne fund, sepse Candreva deri ne momentin e golit ishte nervoz sepse nuk po cante dot ne ate krah.
avatar
Anonim
tiku keto nota jane sa per sy e faqe agolli 5 sepse e la kandreven vetem e duhet ta mbulonte ai kurse hysaj 4 nuk pasoj topin ne nje aksion vendimtar dhe nga ana e tij nuk i bllokoi fare kundershtaret kremi nevoje per sulmues cilesore
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246