Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport NGA ANDI KAPXHIU
12 Tetor 2017 - 19:47 | përditesuar në 19:55
Partizani pėrmbys Teutėn, fitojnė
Skėnderbeu e Kukėsi
Partizani mė nė fund merr fitoren e parė nė kampionat. Nė javėn e 5-tė kryeqytetasit fituan me pėrmbysje 2-1 ndaj Teutės nė Durrės. Superligėn e kryeson Skėnderbeu qė mposhti Laēin 2-1 nė Korēė. Fitojnė edhe Kukėsi dhe Kamza ndėrsa nė barazim 1-1 u mbyll Vllaznia-Flamurtari.

Gola,kartona tė kuq,penallti tė humbura, por mbi tė gjitha fitorja e parė e Partizanit nė kėtė sezon.Java e 5-tė e Superligės i pati tė gjitha ku lajm ėshtė triumfi i tė kuqve nė Durrės. Partizani mposhti me pėrmbysje Teutėn 2-1 dhe siguroi fitoren e parė. Durrsakėt e nisėn mjaft mirė ndeshjen me njė supergol tė Albi Dostit.

Mė pas djemtė e detit patėn mundėsi tė mbyllin takimin, por Nijas Lena humbi njė penallti. Kaq pėr Teutėn dhe lojėn e marrin nė dorė djemtė e Mark Julianos qė barazojnė me Lorenc Trashin.

Mesfushori shėnon me kokė golin e parė sezonal pėr Partizanin.Ndėrsa minuta e 79-tė ėshtė e artė pėr kryeqytetasit pasi Xhevahir Sukaj me penallti shėnon golin e fitores. 5 pikė pėr Partizanin qė lė pas nė vend tė fundit Lushnjen.

Superligėn e kryeson Skėnderbeu me 13 pikė qė nė Korēė mundi Laēin 2-1. Ademir shėnoi nė portėn e tij pėr tė kaluar Skėndėrbeu nė avantazh ndėrsa Regi Lushkja barazoi pėr Laēin dhe Bajram Jashanica me kokė realizoi golin e fitores.

Tre pikėt e kishin edhe njė hero tjetėr Orges Shehin qė i hoqi kurbinasve mundėsinė pėr tė marrė njė pikė duke pritur penalltinė e Ansi Nikės.

Tek fitorja u rikthye Kukėsi qė mundi Lushnjen 2-0. Verilindorėt mbajnė vendin e dytė me 10 pikė. Paqe nė Shkodėr mes Vllaznisė dhe Flamurtarit. Ndeshja u mbyll 1-1 me golat e Bushiē dhe Gocajt qė nė pjesėn e parė.

Fitoren e parė sezonale e merr edhe Kamza qė triumfoi nė Gjirokastėr ndaj Luftėtarit 2-1 me dy gola tė sulmuesit Raēiē.

Redaksia online
N.M/Shqiptarja.com

 

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14