Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Shtator 2017 - 15:20
Real Madrid, Asensio humbet
sfidën ndaj APOEL Nicosia
Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve të Real Madridit kundër APOEL Nicosia sonte në  mbrëmje.

Zinedine Zidane e shpjegoi mungesën e talentit të ri me arsyetimin se i kishte dalë një puçërr në këmbën e majtë dhe nuk e lejonte që të vishte çorapet.

Një raport i ABC Espana më vonë zbuloi se infeksioni  që kishte pësuar djaloshi ishte pasi kishte rruar këmbët, ndërsa Real Madrid më vonë konfirmoi se Asensio nuk do të përfshihet në listën e tyre të skuadrës.

Duket si një arsye qesharake por është ky fakti se pse Asensio mungon në sfidën e mbrëmjes ndaj APOEL.


Zidane ka lavdëruar më parë këmbën e majtë e të  riut, duke e krahasuar me këmbën e majtë të yllit të Barcelonës, Lionel Messi.

Redaksia Online
A.Dr/Shqiptarja.com

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Edi Rama: Ligji i Luftės nga Greqia do t'i mbetet historisė
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15