Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
10 Tetor 2017 - 22:45 | përditesuar në 03:20
Pas Europianit, Holanda edhe
jashtė Botėrorit "Rusi 2018"
Portugalia ēon nė play-off Zvicrėn
Munguan nė Europian, por do tė mungojnė edhe nė Botėrorin e Rusisė. Holanda nuk ia ka dalė t’i shėnojė 7 gola Suedisė nė ndeshjen e fundit nė grup dhe ka mbetur nė vendin e tretė, jashtė Botėrorit. “Tulipanėve” u nevojitej njė fitore e thellė 7-0 ndaj Suedisė pėr t’i marrė vendin e dytė nė grup, por edhe pse fituan, mundėn tė shėnonin vetėm 2 gola me autor Robben nė pjesėn e parė. Suedia do tė jetė tashmė kombėtarja qė do tė marrė pjesėn nė fazėn “play off” pėr tė siguruar njė biletė pėr nė Rusi 2018.

Portugalia i merr vendin e parė Zvicrės
Kampionia e Europės, Portugalia ka arritur nė “kthesėn e fundit” tė parakalojnė Zvicrėn dhe pėr pasojė tė sigurojnė automatikisht njė vend nė Rusi. Kombėtarja e udhėhequr nga Ronaldo fitoi 2-0 edhe pse lojtari i Real nuk arriti tė shėnonte nė kėtė takim. Fillimisht ishte Djourou i Zvicrės qė shėnoi njė autogol, ndėrsa mė pas Andre Silva vulosi rezultatin nė 2-0.

Qė nė ndeshjen e parė tė kėtyre eliminatoreve, skuadra e Zvicrės u ngjit nė vendin e parė nė grup, duke e mbajtur atė deri nė ndeshjen e fundit, me 9 fitore. Pavarėsisht ecurisė fantastike, kjo nuk e ndihmoi Zvicrėn qė tė ishte njė prej skuadrave tė kualifikuara direkt dhe tashmė do tė luajė nė “play off” pėr tė siguruar Botėrorin. Ndėrkohė, fazėn e “play off”-it e siguroi edhe Kombėtarja greke qė fitoi nė ndeshjen e fundit 4-0 me Gjibraltarin dhe e mbylli grupin nė vendin e dytė me 19 pikė./Supersport.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Panairi i librave të heshtur të xha Llambit 
'Taso' i Gazmend Lekës në një ekspozitë/ Intervista në 'Rreze Dielli'
Nga sundimi komunist,nė njė qytet pėr fėmijėt: Transformimi i Tiranės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/11/2017, Viti VII - NR.274