Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
25 Qershor 2012 - 13:49
Skënderbeu kundër Debrecenit,
ja shorti shqiptar në Europë
Skënderbeu-Debrecen është cifti që shqiptarët prisnin më shumë nga shorti në Champions League 2012-2013, dhe që është zyrtarizuar nga vazot e ceremonisë në selinë e UEFA-s, në Nyon. Skuadra juglindore fituese e Superligës, do të luajë ndaj kampiones së Hungarisë, në 17 Korrik.

Ndërkohë 3 ekipet shqiptare që luajnë në Europa League këtë sezon, Flamurtari, Tirana dhe Teuta, kanë mësuar gjithashtu emrat e kundërshtarëve të tyre, që të paktën në dukje, janë modestë dhe të kalueshëm për ekipet shqiptare. Teuta do të luajë në 5 Korrik ndaj Metalurg Rustavit, ekip nga Gjeorgjia, në po të njëjtën ditë, Tirana luan me Gravenmacher ndërsa Flkamurtari me Budapest Honwed.

Champions League, raundi 2: (17/18 dhe 24/25 Korrik)
KS Skënderbeu (ALB) v Debreceni VSC (HUN)
NK Maribor (SVN) v FK Željezničar (BIH)
MŠK Žilina (SVK) v Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)
FC BATE Borisov (BLR) v FK Vardar (MKD)
AEL Limassol FC (CYP) v Linfield FC (NIR)/B36 Tórshavn (FRO)
Shamrock Rovers FC (IRL) v FK Ekranas (LTU)
FC Flora Tallinn (EST) v FC Basel 1893 (SUI)
The New Saints FC (WAL) v Helsingborgs IF (SWE)
HJK Helsinki (FIN) v KR Reykjavík (ISL)
Molde FK (NOR) v FK Ventspils (LVA)
F91 Dudelange (LUX)/SP Tre Penne (SMR) v FC Salzburg (AUT)
FC Slovan Liberec (CZE) v FC Shakhter Karagandy (KAZ)
PFC Ludogorets Razgrad (BUL) v GNK Dinamo Zagreb (CRO)
Neftçi PFK (AZE) v FC Zestafoni (GEO)
Ulisses FC (ARM) v FC Sheriff (MDA)
Valletta FC (MLT)/FC Lusitans (AND) v FK Partizan (SRB)
FK Budućnost Podgorica (MNE) v WKS Śląsk Wroclaw (POL)
(rb/shqiptarja.com)

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15