Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sport
12 Tetor 2017 - 17:34 | përditesuar në 18:15
Superliga, Kukėsi fiton nė transfertė
surprizon Kamza, Vllaznia 1:1
Pas zhvillimeve sportive tė kombėtares sonė, Superliga ėshtė rkthyer me ndeshjet e radhės ku skuadra verilindore e Kukėsit ka marrė 3 pikėt nė transfertė me Lushnjen, ndėrsa Kamza ka fituar nė transfertė me Luftėtarin.

Skuadra e Kukėsit ka fituar ndaj lushnjarėve me rezultatin 0:2, ndėrsa Kamza ka mundur  Luftėtarin nė shtėpi me rezultatin 1:2.

Kukėsi ka shėnuar dy gola pėr dy minuta nė pjesėn e dytė nė minutata 58 dhe 60 me protagonist Guri dhe Aliev, kjo e ndihmuar pasi kundėrshtari mbeti me 10 lojtarė, pasi Spaho pas njė ndėrhyrje antisportive ndėshkohet  me karton tė kuq duke lėnė skuadrėn me 1 lojtar mė pak.

Kamza ka shėnuar golin e fitores me anė tė pikės sė bardhė me autor serbin Raēiē, ndėrsa ndeshja mes Vllaznisė dhe Flamurtarit ėshtė mbyllur nė paqe me rezultatin 1:1.

Ndėrkohė po luhen ndeshjet e tjera tė Superligės,  Skėnderbeu-Laēi dhe Teuta-Partizani.

Redaksia Online
N.M/shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246