Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
03 Mars 2018 - 18:19 | përditesuar në 18:29
Votat ilegale/Shkarkohet Shuker
nė Kroaci, jo Duka nė Shqipėri
Me sa duket, Shqipėria nuk ėshtė vendi i vetėm ku manipulohen votimet pėr tė zgjedhur drejtuesit mė tė lartė tė futbollit nė vend. Nė Kroaci, Inspektoriati i Sportit ka vendosur qė tė shkarkojė Davor Shuker nga drejtimi i Federatės Kroate tė Futbollit, pasi ėshtė zgjedhur nė mėnyrė tė parregullt, me vota tė paligjshme.

Legjenda e futbollit kroat u rizgjodh mė 22 dhjetor si presidenti i federatės sė kėtij vendi nga Asambleja. Por Inspektoriati i Sportit nė Kroaci zbuloi se votues kishin qenė edhe persona tė cilėt nuk duhej tė kishin marrė pjesė nė votim dhe si autoritet mė i lartė sportiv, i cilėson kėto zgjedhje tė pavlefshme.

Sipas protokollit, rezultojnė si votues edhe 5 pėrfaqėsues tė shoqatave rajonale tė futbollit nė Kroaci. Por asnjė prej tyre nuk duhej tė kishte votuar, pasi ishin edhe anėtarė tė Komitetit Ekzekutiv, duke vepruar kėsisoj kundėr statutit dhe ligjit.

E njėjta situatė pak a shumė ka ndodhur edhe nė zgjedhjet e Federatės Shqiptare tė Futbollit, ku shoqatat rajonale ishin tė paregjistruara nė gjykatė, pėr mė tepėr disa delegatė punonjės tė vetė federatės. Edhe nė Shqipėri procesi i votimit ėshtė kontestuar nga kandidati Bashkim Fino, ndėrsa pritet vendimi i Gjykatės pėr t’u shprehur nė lidhje me shoqatat fantazmė.

Mund tė thuhet se deri tani, ndryshe nga Kroacia e Bashkimit Evropian, nė Shqipėrinė “kandidate” pėr nė BE ende askush nuk e ka shkarkuar dot Armand Dukėn.

s.k/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Vlora Duka eshte bastexhi hodhi miliona euro per tu rizgjedhur..vend i pjerdhur
avatar
Anonim
Hasan Pordha Ketu te ne sundojne banditet ndersa andej vepron ligji.
avatar
Anonim
TA RRAS LALA Po Kroacia ėshtė shtet i bashkimit evropjan nuk mund ta krahasosh me fundėrrina si duka qė ėshtė fatkeqsi pėr kombin ton qe na drejtojn kėto lloi monstrash . Imagjinoni me ktė nė krye tė heci futbolli Shqiptar F A T K E Q S I
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63